Polícia SR varuje pred protestom v Bratislave. Účastníkom hrozia pokutami a väzením!

Spread the love

Dnes 17.10 sa má v Bratislave konať protestné zhromaždenie tzv. Ultras skupín. Podľa polície sa ho zúčastní aj mnoho prívržencov krajnej pravice. Pripravuje preto viaceré opatrenia, ktoré majú zabezpečiť poriadok a bezpečnosť ľudí.

 

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v súvislosti so zajtrajšími verejnými zhromaždeniami pripravuje bezpečnostné opatrenie, ktoré bude zamerané na ochranu života, zdravia, majetku občanov a verejného poriadku.Prispôsobovať sa bude aktuálnej situácii.

Podľa polície sa protestného zhromaždenia plánuje zúčastniť aj väčšie množstvo prívržencov krajnej pravice, ako aj tzv. ULTRAS skupín. Policajti budú situáciu monitorovať, priebežne vyhodnocovať a postupovať v zmysle zákona o PZ.


S občanmi, ktorí sa rozhodnú aj napriek týmto okolnostiam neoznámeného zhromaždenia zúčastniť, budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich snahou bude konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania.
Policajti Krajského dopravného inšpektorátu budú dopravno-bezpečnostnú situáciu na území hlavného mesta SR Bratislavy priebežne monitorovať a v prípade vzniku možných komplikácií ju budú usmerňovať. Polícia vyzýva vodičov, aby rešpektovali pokyny polície. 


Zároveň polícia dáva do pozornosti, že v prípade spáchania priestupku v súvislosti s porušením opatrení vydaných ÚVZ SR, je možné okresným úradom sankcionovať fyzickú osobu do výšky 1.659 ,-€ a v blokovom konaní do 1.000 ,-€.


V prípade spáchania útoku na verejného činiteľa zo strany účastníkov zhromaždenia, je možné uložiť za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov.


Prípadných účastníkov polícia upozorňuje na skutočnosť, že ak sa tohto neohláseného zhromaždenia zúčastní osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID 19, ktorá nedodržiava karanténu, dopúšťa sa trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby (trestná sadzba 4 roky až 10 rokov).

 

BRATISLAVSKÁ POLÍCIA INFORMUJE ➡️Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v súvislosti so zajtrajšími verejnými…

Zveřejnil(a) Polícia SR – Bratislavský kraj dne Pátek 16. října 2020

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

You Might Also Like