POLÍCIA SR: AUTORKA SA SMEJE DO OČÍ ĽUĎOM, KTORÝCH ZNOVU OKLAMALA

Spread the love

Účet “Alexandra Kovacicova Purlantov” je známa firma. Najnovšie šíri klamstvá o tom, čo sa stalo v senickom Tescu. Podľa nej policajti prišli po zavolaní do predajne a ľudí s rúškami nechali len tak. Nie je to pravda. Preverili sme to v spolupráci s

Polícia SR – Trnavský kraj

a zistili sme nasledovné:

Polícia bola skutočne do predajne privolaná, aby riešila muža, ktorý si odmietol dať rúško. Policajti si splnili svoje povinnosti a celá vec je v súčasnosti v rukách okresného úradu vo veci priestupku na úseku civilnej ochrany podľa § 32 ods. 1 písm. a) Zák. č. 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane obyvateľstva.

V čase výskytu policajnej hliadky sa na mieste nenachádzali žiadne ďalšie osoby, ktoré by nemali rúško. V opačnom prípade by sa s nimi zachádzalo rovnako. Existuje teda dôvodný predpoklad, že v čase prítomnosti polície v predajni aj autorka tohto hoaxu mala vzorne, príklad a v súlade s opatreniami na sebe rúško. Dala si ho dole až vo chvíli, keď policajti odišli.

Prečo vôbec niečo také uvedený účet šíri a prečo si to vymyslel? Existuje niekoľko dôvodov:

1. Autorka hoaxu môže mať nutkanie zvýrazňovať dôležitosť existencie svojej osoby a to takým spôsobom, že na oko “vzdoruje” takzvaným autoritám. Nezáleží pritom, o aké opatrenie či zákony ide. Ak by bol zákaz nosenia rúšok, tak z princípu by ho nosila, aby nadobudla pocit vzdoru, “nebojácnosti”, “hrdinstva”.

2. V takýchto prípadoch je nutné vedieť oddeliť dva životy osoby – súkromný mimo internetu, ktorý sa riadi zákonmi a opatreniami a svet online, kde sa prejavuje druhá stránka osobnosti a teda práve iba a výlučne na internete dochádza k “odtrhnutiu sa z reťaze”.

3. Podobné účty majú takto rozdelený život na súkromný offline a verejný online z dôvodu, že na internete za svoje “hrdinstvo” získavajú uznanie buď od podobne zmýšľajúcich osôb alebo od ľahko oklamateľných osôb. Autori hoaxov k svojmu emociálnemu prežitiu na sociálnych sieťach potrebujú uznanlivé, podporné a obdivujúce komentáre na svoju osobu. Ide o základný dôvod a zmysel ich činnosti – uspokojenie svojho ega.

4. Účet chcel taktiež poukázať na údajnú nefunkčnosť mimoriadnych opatrení, či dokonca odpor policajných hliadok voči opatreniam s cieľom podryť disciplínu a morálku ostatných osôb. Využil na to vymyslený príbeh, ktorý sa masovo šíri na sociálnych sieťach – čo je pre daný účet najväčší problém a čím sa už zaoberá príslušné oddelenie.

Zdroj aktuálneho hoaxu: https://www.facebook.com/alexandra…/posts/3631604476852546

Len pred časom sme sa tým istým účtom zaoberali. Jej predošlý status vyvrátili aj

AFP Fakty

. Viac o ňom sa dočítate v našej správe: https://www.facebook.com/…/a.152242869…/3655437534486442

Aktuálny hoax a aktivity tohto účtu už rieši polícia.

HOAX: AUTORKA SA SMEJE DO OČÍ ĽUĎOM, KTORÝCH ZNOVU OKLAMALAÚčet "Alexandra Kovacicova Purlantov" je známa firma….

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Čtvrtek 1. října 2020

zdroj:Polícia SR

You Might Also Like