Polícia riešila za jeden deň až tri nehody s cyklistami: V jednom prípade šoférka nafúkala skoro tri promile!

CYKLISTOM PONDELOK NEPRIAL, TRAJA SA PRI KOLÍZIÁCH S AUTAMI ZRANILI.
Policajti v rámci Trnavského kraja riešili 3 dopravné nehody s účasťou cyklistov.
Prvá nehoda sa stala o 7:00 h ráno v obci Suchá nad Parnou, okres Trnava. 35 ročný vodič auta Honda Civic išiel po vedľajšej ceste smerom na obec Zvončín, keď na križovatke nedal prednosť 27 ročnej cyklistke. Žena pri náraze utrpela zranenia, s ktorými ju RZP previezla na ošetrenie do nemocnice. Policajti alkohol u vodiča ani u cyklistky nepotvrdili.
O necelé 3 hodiny neskôr došlo na ceste II. triedy, pred obcou Veľké Úľany v smere z mesta Sládkovičovo, ku kolízii 80 ročného cyklistu a nákladného auta. Pravdepodobným vinníkom nehody je 46 ročný vodič kamiónu, ktorý mal pri predbiehaní pravou bočnou stranou zachytiť bicykel. Cyklista sa pri páde na zem zranil. Privolaná RZP ho po prvotnom ošetrení previezla do nemocnice. Policajti vykonali s oboma účastníkmi dychovú skúšku, ktorá bola u vodiča nákladného auta negatívna. Cyklistovi vyšla dychová skúška pozitívna, množstvo alkoholu v jeho organizme policajti naďalej preverujú.
Posledná pondelňajšia nehoda sa stala v podvečerných hodinách na ceste II. triedy, medzi obcami Veľké Dvorníky a Dunajský Klátov. 47 ročná vodička auta Toyota C-HR pri predbiehaní nedodržala dostatočný odstup od cyklistu, ktorý išiel rovnakým smerom. Pravým spätným zrkadlom ho zachytila, pričom 38 ročný cyklista spadol na trávu mimo cestu. Pri páde si poranil ľavú ruku. Policajti po príchode na miesto nehody podrobili vodičku a cyklistu dychovým skúškam. Mužovi alkohol v dychu nepotvrdili, žena nafúkala 2,77 promile. Vodička nešoférovala pod vplyvom alkoholu prvýkrát.
Polícia ženu obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Po dokázaní viny jej, vzhľadom na opakovanú jazdu pod vplyvom alkoholu, môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.
Policajti okolnosti a presné príčiny všetkých nehôd naďalej vyšetrujú.
Polícia upozorňuje vodičov, aby boli voči cyklistom ohľaduplní a aby pri predchádzaní dodržiavali dostatočný bočný odstup.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com