POLÍCIA prosí o pomoc: Zisťujú totožnosť dvoch mužov, ktorí môžu objasniť krádež platobnej karty

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti dvoch mužov, ktorých zachytila bezpečnostná kamera na čerpacích staniciach a autoumyvárni v Košiciach.

Ako ďalej informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, osoby by mohli polícii poskytnúť bližšie informácie a napomôcť k objasneniu prípadu viacerých neoprávnených platieb prostredníctvom platobnej karty poškodenej ženy z Košíc, ktorej bola karta odcudzená. „Prostredníctvom tejto ukradnutej platobnej karty boli vykonané neoprávnené platby za takmer 100 eur,” uviedla hovorkyňa s tým, že vyšetrovateľ v tejto súvislosti vedie vyšetrovanie pre prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty.

Prvý z mužov je vysoký približne 180 centimetrov, vo veku okolo 25 až 30 rokov. Na záberoch je oblečený v tmavosivom tričku a rozopnutom tmavosivom svetri. Zároveň mal na sebe modré rifle a obuté čierne botasky s bielou podrážkou. Na hlave mal šiltovku s čiernym šiltom a svetlým zvyškom šiltovky, na očiach dioptrické okuliare, hodinky na ľavom zápästí a na chrbte tmavý vak. Druhý z mužov je vysoký približne 170 centimetrov, vo veku okolo 25 až 30 rokov. Má tmavé vlasy s hlbokými kútmi. Na záberoch bol oblečený v čiernom tričku s bielou potlačou vpredu s podobizňou piráta, krátkych nohaviciach s kapsami kaki farby a na chrbte mal čierny vak. Na nohách mal obuté čierne botasky s bielou podrážkou.

Akékoľvek informácie o osobách môžu občania oznámiť vyšetrovateľovi Policajného zboru na čísle 0961 926 747, prípadne na ktoromkoľvek policajnom útvare, respektíve na telefónnom čísle 158. Využiť môžu aj profil na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia alebo profil košickej krajskej polície www.facebook.com/KRPZKE formou súkromnej správy.

 

 

zdroj:SITA, foto: Polícia SR – Košický kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com