Polícia prosí o pomoc: Muž s respirátorom vylúpil banku v Linzi, nespoznávate ho?

Polícia žiada o pomoc pri hľadaní neznámeho páchateľa, ktorý vylúpil banku v rakúskom Linzi. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka s tým, že s prosbou o pomoc sa na políciu obrátil Interpol Viedeň.

„V jednej z rakúskych bánk došlo k lúpeži a keďže máme spoločnú hranicu, kolegovia nás poprosili, aby sme do pátrania zapojili aj slovenskú verejnosť,“ uviedol Slivka.

Hľadaný muž je približne 40 až 50 rokov starý a 170 centimetrov vysoký. Má strednú postavu, plešinu v hornej časti hlavy, hovoril po nemecky s cudzím prízvukom. Oblečenú mal čiernu bundu/sako, modré džínsy, čierne tenisky so striebornými pruhmi a sivý pulóver so zipsom. Bol ozbrojený revolverom a na tvári mal respirátor FFP2.

Hovorca priblížil, že k lúpeži došlo v stredu 17. marca približne o 17.30 h, na adrese 4020 Linz, Graben 16. Neznámy páchateľ vošiel do pobočky banky, zbraňou prinútil zamestnancov odovzdať hotovosť a následne z miesta činu ušiel smerom do centra mesta.

Počas jeho rozhovoru s taxikárom povedal, že mal priateľku a žiadne deti. Rakúska polícia sa domnieva, že páchateľ môže mať nejakú spojitosť s Viedňou, pracoval v Nemecku ako maliar a lakovač a môže pochádzať zo Slovenska.

„Preto v mene rakúskych kolegov žiadame verejnosť o pomoc pri pátraní po tejto osobe. Ak vám je muž na fotografii povedomý, prípadne máte informácie k bankovej lúpeži v Rakúsku, neváhajte kontaktovať políciu na čísle 158,“ vyzval hovorca.

BANKOVÁ LÚPEŽ V RAKÚSKU: STOPY MÔŽU VIESŤ AJ NA SLOVENSKO, NEPOZNÁTE TOHTO MUŽA?

Interpol Viedeň sa na nás obrátil s…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 30. marca 2021

 

zdroj: TASR, foto: Polícia Slovenskej republiky

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com