Polícia pozýva k štedrovečernému stolu aj bývalého kolegu, Boris Drevenák pracoval pre mafiu

Policajný zbor SR (PZ SR) v rámci vianočnej kampane upozorňuje na pátranie po odsúdenom bývalom policajnom funkcionárovi Borisovi Drevenákovi. Ako uvádza na sociálnej sieti, hľadaný sa ako policajt spreneveril svojmu povolaniu a pracoval pre mafiu.

Bývalému policajtovi Drevenákovi Najvyšší súd SR v októbri 2019 potvrdil trest 17 rokov väzenia v kauze zločineckej skupiny sátorovcov. Drevenák podľa výsledkov vyšetrovania poskytoval zločineckej skupine informácie a ovplyvňoval vyšetrovanie s nimi spojených prípadov. Stíhaný bol na slobode a po právoplatnom rozsudku nenastúpil na výkon trestu.

Policajný zbor aj tento rok upozorňuje na najhľadanejšie osoby v rámci vianočnej kampane, ktorej cieľom je „pútavo a masovo zaujať verejnosť s úmyslom získania informácií vedúcich k ich vypátraniu“.

Tento rok je hlavným motívom kampane virtuálna pozvánka k štedrovečernému stolu. Fiktívna večera bude organizovaná na adrese Chorvátska 5 v Bratislave, čo predstavuje sídlo Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody.

Vtipným spracovaním serióznej témy chce polícia osloviť čo najväčšie publikum. Minuloročná vianočná kampaň priniesla pozitívny výsledok, na základe zverejneného statusu boli získané informácie k vtedy dlhoročne nezvestnému Henrichovi Sz., členovi gangu takáčovcov. Muž bol vďaka kampani zatknutý.

 

zdroj: webnoviny.sk,Foto: www.facebook.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com