Polícia pátra po identite osôb, ktoré sa zúčastnili na agresívnom proteste v Bratislave dňa 17. októbra 2020

Polícia SR pátra po identite osôb, ktoré sa zúčastnili na proteste proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády v sobotu 17. októbra v Bratislave

Informovala o tom polícia vo svojom profile na sociálnej sieti facebook.

„V SÚVISLOSTI S OBJASŇOVANÍM VIACERÝCH TRESTNÝCH ČINOV
PÁTRAME PO TOTOŽNOSTI NEZNÁMYCH OSÔB

Tak ako sme Vás v súvislosti so zhromaždením, ktoré sa uskutočnilo dňa 17. októbra 2020 už v uplynulých týždňoch informovali, bratislavská polícia priebežne analyzuje a vyhodnocuje získané audiovizuálne záznamy ako aj iné informácie za účelom vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym osobám. Z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa bolo doposiaľ vznesené obvinenie celkovo dvom mužom. V zmysle trestného zákona hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov.

V tejto súvislosti sa obraciame aj na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení osôb na priložených záberoch, ktoré by svojimi informáciami mohli napomôcť k objasneniu viacerých trestných činov.

Akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli stotožniť osoby na záberoch nám oznámte na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo formou messenger správy na Facebooku Policajného zboru. V prípade opoznania osôb Vás žiadame, aby ste nezverejňovali údaje o nich vo verejných komentároch!“  napísala polícia na facebooku.

 

 

Foto: SITA/Martin Medňanský  , FB Polícia SR – Bratislavský kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com