Policajti zastavili v Trenčíne bager: Vodič nafúkal viac ako dve promile a vyhrážal sa policajtom, že ich vyzlečie z uniformy!

Pozornosti policajtov Obvodného oddelenia PZ z Trenčína neunikol zvláštny štýl jazdy pásového mini bagra, ktorý jazdil zo strany na stranu s na radlici zapretou lyžicou viezol oceľovú platňu o rozmeroch asi 3 x 2 m.

Preto policajti vodiča mini bagru na ul. Dolný Šianec v Trenčíne zastavili a skontrolovali. 57-ročný vodič sa aj po zákonnom poučení najskôr odmietal podrobiť dychovej skúške, správal sa arogantne a vyhrážal sa policajtom, že ich vyzlečie z uniformy.

Na policajnom oddelení si to rozmyslel a dychovej skúške sa podrobil Vodič v dopoludňajších hodinách nafúkal 1,10 mg/l, čo predstavuje 2,29 promile. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,08 mg/l – 2,25 promile – teda vodič mini bagra vykonával v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky činnosť vedenie vozidla, pri ktorej by mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku.

Policajti následne 57-ročného muža obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení skončil v cele. Muž už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na jeden rok.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com