Policajti v Myjave neverili vlastným očiam: 27-ročná vodička nafúkala viac ako tri promile!

Zdieľajte článok na

Alkohol za volantom má byť pre každého zodpovedného vodiča tabu. Aj napriek nášmu neustálemu apelovaniu na vodičov, aby si nesadali za volant v čase, keď sú pod vplyvom alkoholu, denne zisťujeme vodičov, ktorým to nerobí problém.
Žiaľ, v pití nezaostávajú ani ženy. Občas sa nájdu aj také, čo dokonca mužov prekonajú. Tak ako v Myjave, keď policajti vodičke, ktorá práve šla z nákupu, namerali takmer 3,50 promile alkoholu.
Myjavskí policajti, na miestnej komunikácii pred nákupným strediskom, zastavili a kontrolovali osobné motorové vozidlo Škoda Octavia, ktoré šoférovala 27-ročná vodička.
Pri cestnej kontrole ju po predložení dokladov potrebných k vedeniu vozidla vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu. Policajti neverili vlastným očiam, keď im na alkoteste zasvietila hodnota 1,61 mg/l, čo predstavuje 3,35 promile.
Vodičku neminulo obvinenie z prečinu „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“. Za tento trestný čin je trestná sadzba, v zmysle zákona, až jeden rok odňatia slobody, prípadne vodičke hrozí aj prepadnutie veci v tomto prípade osobné motorové vozidlo, ktoré vodička viedla. . O tom, aký trest dostane, v prípade alkoholu nad 1 promile, rozhodne súd.
Polícia preto znova dôrazne apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na