Policajti po dychovej skúške neverili vlastným očiam: Žena, ktorá spôsobila nehodu, mala v krvi až päť promile!

Policajti zo Senca vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo v pondelok (10. 1.) v ranných hodinách medzi obcami Kostolná pri Dunaji a Hrubá Borša. Bratislavská krajská polícia v utorok (11. 1.) informovala, že 35-ročná vodička mala v krvi vysoké množstvo alkoholu – nafúkala 5 promile.

Policajti zo Senca vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera v ranných hodinách medzi obcami Kostolná pri Dunaji a Hrubá Borša.
V čase okolo 08:05 h viedla 35-ročná vodička motorové vozidlo zn. Škoda Fabia v obci Kostolná pri Dunaji po hlavnej ceste smerom do obce Hrubá Borša. Z presne nezistených príčin pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy, stavu a povahe vozovky dostalo vozidlo na mokrej vozovke šmyk, narazilo do protiidúceho vozidla zn. Peugeot Expert a následne do ďalšieho protiidúceho vozidla zn. Toyota Yaris.
Po príchode hliadky PZ na miesto bola vodička podrobená vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou jej bola nameraná hodnota 2,40 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 5 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodičky potvrdila.
Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Nakoľko svojím konaním naplnila zákonné znaky skutkovej podstaty trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bola v súlade so zákonom obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na policajné oddelenie. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu osoby. Celková výška škody na vozidlách bola odhadnutá na cca 12.000,-€.
V tejto súvislosti polícia upozorňuje vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com