Policajti obvinili dvoch mužov z mega podvodu. Štát obrali počas covidu o státisíce Eur!

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ Trnava obvinil dvoch mužov z obzvlášť závažného zločinu subvenčného podvodu spolupáchateľstvom.

Obvinení sú podozriví z nezákonného čerpanie covidových dotácií. V roku 2020, minimálne od mája do novembra, mali počas núdzového stavu vylákať v rámci projektu „Prvá pomoc“ z viacerých pobočiek Úradu práce sociálnych vecí a rodín poskytnutie finančného príspevku. Pri podávaní žiadostí predstierali, že konajú v mene 43 spoločností a žiadali o poskytnutie dotácie na mzdy zamestnancov. V žiadostiach uvádzali fiktívne údaje o mzde a počtoch zamestnancov, založili bankové účty a postupne peniaze z dotácii vyberali. Obvinení mali takto obrať štátny rozpočet o viac ako 700 tisíc eur.

Počas policajnej akcie, ktorú vykonali policajní kriminalisti v utorok, zadržali na pohybe oboch mužov a vykonali prehliadky vozidla a dvoch rodinných domov v meste Dunajská Streda a obci Trstice. Pri úkonoch zaistili väčšie množstvo peňazí a ďalšie dôkazy, ktoré obe osoby priamo usvedčujú z páchania trestnej činnosti.

Obe osoby vo veku 28 a 33 rokov vyšetrovateľ zadržal, obvinil a zároveň predložil návrh, aby boli obvinení stíhaní väzobne. Do rozhodnutia súdu zostávajú muži v cele policajného zaistenia. V zmysle zákona im môže hroziť strata slobody na 10 až 15 rokov.

 

zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com