Policajti objasnili nechutné zverstvo: 30 ročný muž obťažoval maloletého chlapca

Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy obvinil 30 ročného Milana z Bratislavy zo zločinu sexuálneho zneužívania.

Na celý prípad upozornili rodičia dieťaťa, ktorým sa syn po niekoľkých mesiacoch zdôveril.

Stretnutie muža s 12 ročným chlapcom začalo najskôr nevinne. Obaja sa mali náhodne zoznámiť, začali si vymieňať sms správy a telefonovať si. Neskôr mal Milan na chlapca naliehať, núkal mu peniaze a snažil sa chlapca zmanipulovať. Za účelom vlastného sexuálne uspokojovania žiadal od maloletého, aby sa pred ním vyprázdnil alebo mu dovolil ho obchytkávať na intímnych miestach.

Polícia muža zadržala a ten sa ku všetkému priznal. V minulosti bol už 2 krát odsúdený za majetkovú trestnú činnosť. Obvinený je na základe rozhodnutia súdu stíhaný väzobne.

Skôr sa ako Vaše dieťa stane obeťou násilníka:

Naučte dieťa zdôveriť sa vám s akýmkoľvek problémom a buďte preňho stále oporou.
Upozornite dieťa, že nikto, dokonca ani učiteľ alebo blízky príbuzný nemá právo dotýkať sa ho spôsobom, pri ktorom sa cíti nepríjemne. Nech vie, že je v poriadku, ak povie nie, odíde a povie to dospelej osobe, ktorej dôveruje.
Nenúťte dieťa k bozkom ani objatiam, ak samo nechce, naučte ho udržať si svoju intímnu zónu.
Vysvetlite mu pravidlá styku s inými osobami, komunikáciu cez telefón a sociálne siete.

Pre všetky deti a mladých ľudí, je k dispozícii napr. Linka detskej istoty 11611, na ktorú sa môžu obrátiť 24 hodín denne, a to s akýmkoľvek problémom, v krízovej situácii, či vtedy, keď sa chce jednoducho porozprávať a nemá niekoho, kto by ho vypočul. Linka je určená prednostne pre deti, avšak môžu sa na ňu obrátiť i dospelí – rodičia, príbuzní, pedagógovia, zdravotníci a všetci, ktorým osud detí nie je ľahostajný.

 

 

zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com