Policajti neverili vlastným očiam: 33-ročná vodička nafúkala takmer 3 promile

CEZ TRI PROMILE ALKOHOLU JE VEĽA AJ NA STATNÉHO CHLAPA: V DUBNICI NAD VÁHOM VŠAK S TAKOU HODNOTOU ALKOHOLU JAZDILA ŽENA
Takmer denne polícia apeluje na vodičov, aby si nesadali za volant v čase, keď sú pod vplyvom alkoholu. Márne. Pije sa stále…Žiaľ, v pití nezaostávajú ani ženy. Ba dokonca, mužov aj prekonajú. Tak ako v Dubnici nad Váhom, keď policajti vodičke namerali cez tri promile alkoholu.
Policajti Obvodného oddelenia z Dubnice nad Váhom pri bežnej cestnej kontrole predpísaným spôsobom na miestnej komunikácii v Dubnici nad Váhom zastavili a skontrolovali vozidlo Citröen, ktoré riadila 33-ročná vodička.
Pri cestnej kontrole ju po predložení dokladov potrebných k vedeniu vozidla vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu. Policajti neverili vlastným očiam, keď im na alkoteste zasvietila hodnota 1,41 mg/l, čo predstavuje 2,94 promile.
Nepríjemné prekvapenie ich čakalo aj po dvadsiatich minútach, keď vodičku podrobili dychovej skúške opakovane… Alkotest ukázal ešte vyššiu hodnotu, a to 1,55 mg/l, čo prestavuje 3,23 promile alkoholu!
Vodičku neminie obvinenie z prečinu „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“. Za tento trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane rozhodne súd.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com