Policajt v civile zabránil v jazde ožratému vodičovi: Nafúkal 2,56 promile!

POLICAJT V CIVILE ZABRÁNIL V JAZDE OPITÉMU VODIČOVI.

Policajt v čase svojho služobného voľna zabránil v priebehu včerajšieho večera v ďalšej jazde nezodpovednému opitému vodičovi! V areáli Slnečných jazier v Senci vyšiel krátko po 21.00h z jedného z bufetov 39-ročný muž, ktorý sa zjavne pod vplyvom alkoholu prešiel k zaparkovanému vozidlu zn. Škoda Fabia, nastúpil do neho a prešiel s ním niekoľko metrov.
Policajt, ktorý v tom čase prechádzal okolo a túto situáciu spozoroval vozidlo zastavil, v zmysle zákona sa preukázal preukazom príslušníka Policajného zboru a zabránil vodičovi v ďalšej jazde.
Na miesto privolal hliadku Policajného zboru ktorá vodiča podrobila kontrole, pričom muž hliadke nepredložil vodičský preukaz. Policajti ho podrobili dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 1,23 mg/l čo predstavuje hodnotu 2,56 promile a stav ťažkej opitosti. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie, po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia.
Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Senci vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 39-ročnému Pavlovi z okresu Michalovce. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.
Bratislavská polícia OPÄTOVNE apeluje a vyzýva vodičov, aby nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. Buďte na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožívajte

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com