Policajná naháňačka v Partizánskom: 35-ročný vodič sa pokúšal ujsť policajnej hliadke a zavinil dve dopravné nehody!

NAHÁŇAČKA V PARTIZÁNSKOM: POKÚŠAL SA UJSŤ POLICAJNEJ HLIADKE A ZAVINIL DVE DOPRAVNÉ NEHODY.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ Partizánske si všimla nebezpečný spôsob jazdy vodiča v meste Partizánske. Vo vozidle spozorovala osobu, o ktorej mala znalosť, že má udelený zákaz činnosti spočívajúci v zákaze viesť motorové vozidlá všetkého druhu. Rozhodla sa preto vozidlo zastaviť a skontrolovať jeho vodiča. Použila výstražné zvukové a svetelné zariadenie s predným nápisom STOP. Vodič však po spozorovaní hliadky mal náhle zabočiť, pričom na svetelné a zvukové výstražné znamenia nemal reagovať.

Pred hliadkou mal unikať, pričom nemal brať ohľad na ostatných účastníkov cestnej premávky. Hliadka vozidlo prenasledovala so zapnutým výstražným zvukovým a svetelným zariadením, pričom vodiča prostredníctvom zvukového zariadenia aj slovne vyzývala na zastavenie vozidla.
Vodič však mal v jazde pokračovať, pričom pred železničným priecestím v smere na obec Brodzany so svojím vozidlom zabočil vpravo a narazil do stojaceho osobného motorového vozidla Peugeot. Na mieste nehody však nezotrval a s vozidlom mal pokračovať cez poľnú cestu na obec Malé Bielice. Tu pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy narazil prednou časťou vozidla do betónového stĺpu elektrického vedenia, ktorý sa po náraze zlomil a zostal visieť nad vozidlom.
Vodič po nehode mal z vozidla vystúpiť, utiecť a ukryť sa neďaleko miesta dopravnej nehody, kde bol následne vypátraný policajtmi Obvodného oddelenia PZ z Partizánskeho.

Po stotožnení osoby bolo zistené, že 35-ročný vodič má Okresným súdom v Partizánskom udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu. Následne bol vodič vyzvaný na podrobenie sa dychovej skúške, ktorá skončila s negatívnym výsledkom. Z dôvodu, že javil známky požitia návykovej látky, bol vyzvaný na podrobenie sa odberu biologickému materiálu a lekárskemu vyšetreniu na zistenie prítomnosti návykovej látky, čo napriek náležitému poučeniu odmietol.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Partizánskom vzniesol obvinenie 35 ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov bude podaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Vodičovi bola po nehode v zmysle zákona obmedzená osobná sloboda. Vzhľadom k dôvodnému podozreniu, že v havarovanom vozidle sa môžu nachádzať omamné a psychotropné látky, bola v zmysle zákona vykonaná prehliadka motorového vozidla s využitím služobného psa.
Ten vo vozidle označil krabičku s cigaretami, v ktorej sa nachádzala plastová zatavená striekačka s obsahom bledo hnedej kryštalickej látky.
V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Bližšie informácie k tomuto skutku poskytneme až keď to procesná situácia dovolí.

 

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com