Pokúsili sa uniesť dievča. Predstavovali si to však jednoduchšie, ako to v skutočnosti bolo.

Idete po ulici a zrazu uvidíte, ako sa dvaja mladí muži snažia nalákať malé dievča, ktoré je na ulici samé na zmrzlinu. Dievčatko sa však netvári že s nimi chce ísť, ani že ich pozná. Ako by ste reagovali v podobnej situácii?

Túto otázku si kládli aj dvaja muži z internetového kanálu StavPranks. Rozhodli sa uskutočniť sociálny experiment, v ktorom si s pomocou skrytej kamery overovali reakcie ľudí. Sami boli prekvapení, ako okoloidúci reagovali.

Experiment prebiehal tak, že sa dvaja muži s dievčaťom rozprávali a lákali ho na zmrzlinu. Ono sa však snažilo z tejto situácie nejak dostať. Keď si to všimli okoloidúci ľudia a mužov sa opýtali čo robia, odpovedali, že poznajú jej mamu a že dievča jej len chcú odovzdať. To sa však väčšine ľudí nepozdávalo. Ich reakcie boli rôzne.

Našli sa totiž aj takí, ktorí neváhali únoscov fyzicky napadnúť. Z týchto reakcií boli „únoscovia“ najviac prekvapení, avšak v tom dobrom zmysle. Väčšina ľudí pri simulovanom únose zakročila a dievča z rúk únoscov zachránila. Autori experimentu sa snažili poukázať na to, aká nebezpečná môže byť pre dieťa ulica, bez dozoru rodičov. Tu sa jednalo len o experiment, avšak v skutočnosti na deti číha naozaj veľa nástrah, ktoré môžu mať katastrofálne následky. V prípade experimentu väčšina ľudí zakročila, avšak nemusí tomu tak byť vždy.

V niektorých prípadoch mali kameru zle zamaskovanú, čo by do budúcna mohlo byť lepšie premyslené, avšak to sa stalo len pri pár ľuďoch. Experiment týchto dvoch mužov teda ukazuje naozaj potešujúce výsledky.

Dokazuje nám, že na svete sú stále ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud ostatných, najmä bezbranných detí. Bolo by určite zaujímavé realizovať podobný experiment aj u nás na Slovensku a dozvedieť sa o reakciách ľudí v takejto situácii. Snáď by sme boli milo prekvapení.

ZDROJyoutube.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com