Pokiaľ máte muža s touto vecou, je pre vás veľmi príťažlivý! Pozor, nie ste však sama, ktorú takýto typ mužov priťahuje!

Do najnovšej štúdie sa prekvapivo zapojilo až takmer deväť tisíc žien. Štúdia bola uvedená v známom časopise Journal of Evolutionary Biology, len prednedávnom a hovorí o atraktívnosti mužov. Ženy sa mali vyjadriť o tom, či sú muži príťažlivejší s bradami alebo s oholenou pokožkou.

Ich odpoveďami sa mali získať informácie o všeobecnej atraktivite, no aj o tom, či sú muži so strniskom na tvári vhodný na dlhodobý alebo krátkodobý vzťah. Ženám boli ukázané fotografie rôznych mužov, výsledky ich výberu ukázali, že ženy rozhodne skôr podľahnú mužom s bradou. Fotografie sa týkali tých istých mužov, no boli robené v pravidelných intervaloch odo dňa ich čerstvého oholenia.

Výsledky mnohých prekvapili, všetky ženy sa zhodli v jednom. Ukázalo sa, že muži s bradou sú vhodnejší na dlhodobý vzťah a rozhodne ženy priťahujú svojou mužnosťou omnoho viac. Zatiaľ, čo muži bez brady sa im zdali nevyzretejší.

Hustý porast na tvári mužov spája aj s akousi prirodzenou dominanciou, ktorá môže ženám imponovať. Výskumníci, ktorí za touto štúdiou stáli, tiež hovoria o tom, že brada môže hovoriť aj o zdravom sebavedomí muža a jeho schopnosti súťažiť s ostatnými. A možno je to práve jeden z tých dôvodov, ktoré ženy podvedome u muža vyhľadávajú.

Brada sa nepovažuje len za módny trend, ženy po mužoch, ktorí si nechajú narásť husté strnisko túžia omnoho viac. Takže páni by možno pouvažovať, či vezmú do ruky žiletku opäť alebo vyskúšajú malý experiment a nechajú si narásť bradu. Možno tým prekvapia svoje polovičky alebo zaujmú niekoho nového.

ZDROJ: indy100.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com