Počuli ste už o nich? Na Slovensku máme unikátný kamenný vodopád a more. Tu sa nachádzajú!

Už dávno vieme, že naše krásne Slovensko prekvitá rôznymi prírodnými nádherami, o ktorých sa denno-denne hovorí na rôznych portáloch, ale aj medzi domácimi. Práve táto zaujímava atrakcia je čoraz viac skloňovaná pod názvami ako Kamenné more alebo aj Kemenný vodopád.

Avšak stále môžeme povedať, že tento prírodný unikát nie je až tak známy ako ostatné slovenské divy. Táto zaujímava “atrakcia” sa nachádza v blízkosti Šiatorskej Bukoviny, v podstate hneď pod hradom Šamoška. Hrad je taktiež sám o sebe veľmi nádherný a ak si tam namierite, tak by ste mali určite navštíviť aj tento unikát.

V skutočnosti spolu hrad aj kamenný výtvor súvisia, pretože práve pri stavbe hradu, sa táto zaujímavosť našla. Ak by ste chceli vedieť ako dlho tento kamenný zázrak skrášľuje hrad, ale aj okolie, odhaduje sa to na štyri milióny rokov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vladimír Šifra (@vladosifra)

Až deväť metrov meria tento kamenný zázrak, ktorý je mimochodom jediný svojho druhu v Európe. Takýto jav sa len tak nevidí. Ak by vás zaujímalo z čoho konkrétne sa tento vodopád skladá, tak sú to stuhnuté čadičové stĺpy, ktoré sa použili aj na výstavbu už spomínaného hradu.

Ak by ste váhali kam na Slovensku, určite by ste sa mali inšpirovať týmito zaujímavými úkazmi, a teda Kamenným vodopádom, Kamenným morom alebo aj samotným hradom Samoška, ktorý ako ste si už mohli prečítať sa pýši naozaj krásnym výzorom, ale aj internými atrakciami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivetka Ivii (@ivetkaivii)

zdroj: dobrodruh.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com