Počas týchto letných dní ma v kuse otravoval hnusný hmyz a komáre. S týmto jednoduchým trikom mám konečne pokoj!

Leto je jedným z najkrajších období roka, ale ešte krajšie by bolo bez otravných múch, komárov a vos. Nielenže nás otravuje bzučanie a svrbiace štípance, ale mnohí môžeme byť alergickí na uštipnutie a určite si nechceme privodiť nejaké nepríjemné ochorenie.

Repelenty z obchodu a rôzne aromatické odpudzovače však nie sú vždy účinné a sú pomerne drahé a čo viac, toxické. Zvlášť citlivé sú na ne deti. Môžu spôsobiť alergie, srdcové ochorenia a tiež majú vplyv na nervové bunky. Preto Vám namiesto kupovania repelentov radšej odporúčame začať zbierať kávovú usadeninu.

Komáre a ostatné hmyz, ktorý pije krv má veľa čuchových receptorov, cez ktoré hľadajú zdroj krvi. Aj preto sú citlivejšie na niektoré pachy, ako je napríklad pach dymu. Najlepší spôsob, ako sa ochrániť pred týmto otravným hmyzom, je teda zapáliť kávovú usadeninu, ktorú umiestnite na alobal. Na jednej strane je to pre hmyz neznesiteľný zápach a na strane druhej, kávová usadenina produkuje veľa dymu.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre grilovačku, alebo len sedíte na terase či v záhrade, vyskúšajte tento trik, ktorý Vám zachráni celé leto a vyvážate ho zlatom. Na alobal dajte trochu kávovej usadeniny a zapáľte ju. Pre lepší účinok môžete pridať aj podrcený bobkový list. Samozrejme je to pre človeka úplne neškodné a okrem otravného lietajúceho hmyzu sa zbavíte aj mravcov a slimákov.

Útoky komárov začínajú v júni, preto odporúčame, aby ste si tento trik zapamätali už teraz.

zdroj: prosvet.cz / sovkusom.ru / pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com