Po tragickej nehode 16 ročného chlapca, jeho matke pomohol neočakávaný list. Ten ju dohnal k slzám

Deti sú pre rodičov to najcennejšie, čo v živote môžu mať. Najhoršou nočnou morou každého rodiča je, že prežije svoje dieťa. Tak by to nikdy nemalo byť, avšak realita býva iná, viac krutá ako by sme chceli.

Anne z amerického štátu Iowa osud nadelil neľahký životný scenár. Prišla o svojho len 16 ročného syna, ktorý sa zabil pri tragickej nehode na svojej terénnej motorke. Payton sa pri jazde na motorke zrazil s dodávkou a jeho život nedokázal zachrániť ani rýchly prevoz do nemocnice. Jeho matka o ňom hovorila ako o veselom a veľmi inteligentnom mladíkovi. Jeho najväčším hobby bolo opravovanie motoriek a tiež áut. Bohužiaľ, jeho záľuba sa mu stala osudnou.

Pri strate dieťaťa človek začne zvažovať čo mohol zmeniť, aby sa podobná situácia nikdy nestala, avšak to už život vrátiť nedokáže. Pre Annu bola smrť jej syna nesmierne náročná. Po roku však dostala list, ktorý jej pomohol vyrovnať sa s prázdnym miestom, ktoré po synovi v jej srdci ostalo.

Payton sa zo svojho prvého vodičského preukazu veľmi tešil a získal ho len pár týždňov pred jeho smrťou. Keďže mal ešte len 16 rokov, musel podpísať dokument o tom, že šoférovať auto môže len v sprievode človeka, ktorý už vodičské oprávnenie má. V tomto istom dokumente musel uviesť aj to, či v prípade nehody a smrti chce alebo nechce darovať svoje orgány. Payton sa rozhodol, že v prípade jeho smrti sa chce stať darcom svojich orgánov. Jeho matka Anna sa mu to snažila vyhovoriť, avšak márne. Annu by však ani v tej najhoršej nočnej more nenapadlo, že táto téma bude aktuálna už o pár týždňov.

V tom istom čase sa začal so svojou blížiacou sa smrťou vyrovnávať aj muž menom Gary, ktorému v roku 2007 diagnostikovali neischemickú kardiomyopatiu. V roku 2014 Garymu doktori povedali, že jeho srdce funguje len na 4% a ostáva mu len mesiac života.

Pár dní po tom, čo sa Gary nachádzal na čakacej listine pre transplantáciu sa k nemu dostala preňho potešujúca správa. Doktori mu oznámili, že preňho majú srdce. Až neskôr Gary zistil, že srdce patrilo 16 ročnému chlapcovi, ktorý prišiel o život pri tragickej nehode.

Gary bol za transplantáciu Paytonovho srdca nesmierne vďačný a preto rok po operácii sa rozhodol jeho matke napísať ďakovný list. Gary s Annou ostali v kontakte a tri roky po transplantácii, presne na deň matiek si Anna pri stretnutí s Garym mohla opäť vypočuť tlkot srdca jej zosnulého syna. Ako prejav vďačnosti a úcty sa Gary rozhodol okrem svojich narodenín oslavovať aj deň, keď mal to šťastie a dostal Paytonove srdce.

Anna sa so smrťou svojho syna vyrovnávala naozaj veľmi ťažko. Bolo to náhle a veľmi bolestivé. Vďaka Paytonovmu rozhodnutiu darovať orgány to však dokázala zvládnuť omnoho lepšie, ako si myslela. Okrem Garyho Paytonove orgány zachránili život ďalším 6 ľuďom.

ZDROJ virality.cool

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com