Po tomto prípravku vám budú orchidey rásť ako o život! Už ich pomaly nemám kam dávať

Kyselina jantárová – najznámejší antioxidant, ktorý reguluje kyseliny a dokonca ho niektoré ženy používajú aj v boji proti vráskam. Dnes vám chceme ukázať aj iné využitie tejto látky. Kyselinu jantárovú môžete použiť aj na rastliny, ktoré vám skrášľujú okno – orchidey. Zdá sa, že práve táto látka je pre nich doslova životabudičom.

Kyselina jantárová pôsobí na každú časť rastliny a prispieva k jej bohatému a dlhodobému kvitnutiu. Jednoducho je to poklad, ktorý dbá o rastliny. Prinášame vám tipy a triky, čo robiť, aby vám vaše orchidey kvitli po celý rok.

Ako pomáha kyselina jantárová orchideám
Orchidea – krásny kvietok, ale aj náročný na starostlivosť. Hoci v kvetinárstvach tvrdia, že orchidey kvitnú po celý rok, pri nesprávnej starostlivosti vám zostanú len zelené listy a je po kráse. Ale nezúfajte! V takomto prípade vám odporúčame použiť práve spomínanú kyselinu jantárovú!

Priesvitná kryštalická látka, ktorú obsahuje jantár a živé organizmy, pozitívne pôsobí na rast všetkých rastlín. V porovnaní s bežne dostupnými hnojivami v obchodoch, kyselina jantárová pôsobí na orchidey ako vitamín.

NA ČO VŠETKO SA DÁ POUŽIŤ KYSELINA JANTÁROVÁ:
Kyselina jantárová prekrásne dokáže zregenerovať orchideu, ktorá zažila šok spôsobený    presádzaním alebo prevážaním.

Pravidelné hnojenie kyselinou jantárovou vám zaručí dlhodobé kvitnutie.
Kyselina ustaľuje koreňový systém a aktivuje proces zakorenenia.
Kyselinu môžete použiť aj keď rastlina utrpela šok spôsobený výkyvom teplôt.

Pravidelným používaním kyseliny jantárovej vybudujete u orchideí odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.
Kyselina jantárová podporuje príjem chlorofilu, ktorý rastline zabezpečuje bujný rast.
Okrem pozitívneho pôsobenia na samotný rast, pomáha kyselina jantárová aj inak: zlepšuje mikroflóru, odbúrava toxické látky, prispieva k rýchlejšiemu zakoreneniu výhonkov.

NÁVOD NA PRÍPRAVU ROZTOKU:
Kyselina jantárová sa predáva v tabletách, ale aj v prášku, takže spôsob akým vytvoríte roztok závisí od konzistencie výrobku.

Pokiaľ ste sa rozhodli použiť tablety, rozpustite 1 tabletu v 1 litri vlažnej vody. Zo začiatku nechajte tabletu rozpustiť len v 200 ml vody a potom pridajte zvyšok. Hnojivo pre orchidey je pripravené!
Ak ste sa rozhodli pre práškovú verziu, rozpustite 1 gram prášku v litri vody.

Pozor! Tento roztok môžete používať 2 maximálne 3 dni od jeho vytvorenia. Po uplynutí tejto doby ho už nepoužívajte. Je to zbytočné, pretože roztok už nemá žiaden účinok.

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com