Plank: Univerzálny cvik na posilnenie celého tela, ktorý môže cvičiť úplne každý!

Každý z nás si z času na čas rád pretiahne telo a zacvičí si. Existujú však rôzne cvičenia, ktoré nám z akéhokoľvek dôvodu vyhovujú viac alebo menej. Toto cvičenie však patrí k tým, ktoré zvládne každý, a čo je najdôležitejšie, nepotrebujete naň žiadne cvičebné pomôcky.

Samotný koncept cvičenia „doska“ je veľmi jednoduchý, ale nenechajte sa ukolísať tým, ako jednoducho to vo videu vyzerá. V skutočnosti je to veľa práce, ale stojí to za to, pretože si precvičíte všetky svaly na tele.

Odporúčaná dĺžka jedného podržania je 10 až 60 sekúnd. Je dobré začať s kratšími intervalmi a postupne ich zvyšovať až na 60 sekúnd. Každú pozíciu je dobré zopakovať aspoň 3 až 6-krát. Medzi jednotlivými intervalmi si urobte prestávku tak dlho, ako dlho ste cvičili. To znamená, že ak držíte pozíciu 10 sekúnd, 10 sekúnd aj odpočívate. Uistite sa, že to nepreháňate, radšej cvičte viac ako raz denne. Účinok bude rovnaký. Držíme palce všetkým, ktorí to aspoň vyskúšajú.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite stlačiť tlačidlo “ To sa mi páči“ a zdieľať ho s priateľmi a rodinou na Facebooku!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com