Plače vaše bábätko a neviete ho utíšiť? S týmito overenými radami sa vám to podarí a konečne si oddýchnete.

Niektoré mamičky majú problém s tým, že ich bábätko stále plače a nemôžu ho utešiť a tobôž nie uspať. Ako sa ale mamičkovským povinnostiam a dieťatku venovať bez toho, aby sme boli nonstop hore a počúvali plač? Existujú overené tipy mamičiek, ktoré fungujú rýchlo a navyše sú jednoduchšie, než by sa mohlo zdať. Čo teda zaberá?

Teplo:
Umiestniť dieťa na chladný matrac nie je veľmi múdre, pretože ho to akurát tak preberie a rozruší. Vetrajte v miestnosti pred spaním, vplýva to dobre na zaspávanie. Treba však myslieť na to, aby ste matrac a prikrývku prekryli dekou alebo niečím teplým. Aj to je spôsob, ako sa vyhnúť večernému plaču a nepokoju.

Fit lopta:
Fit lopta sa v dnešnej dobe nachádza v mnohých domácnostiach a skvelo sa dá využiť aj pri upokojovaní a uspávaní dieťaťa. Stačí sa na nej jemne húpať a gúľať a pritom bábätko čičíkať. Tento trik si pochvaľuje mnoho rodičov, no dodávajú, že to funguje iba do istého veku dieťaťa.

Plienky:
Väčšina rodičov sa zhoduje na tom, že dieťaťu netreba pred spaním vymieňať plienku. Pri prebaľovaní sa bábätko totiž rozruší a prejde ho únava.

Svetlo v miestnosti:
Väčšina mamičiek sa zhoduje na tom, že bábätko zaspí rýchlejšie, keď malo v miestnosti úplnú tmu. Nájdu sa však aj deti, ktorým tma, naopak, prekáža a akonáhle im rodičia zapnú tlmenú lampičku, zaspia. Niektoré deti sa tmy boja, iné ju jednoducho na kvalitný spánok potrebujú. Zväčša však platí, že čím tmavšia miestnosť, tým rýchlejšie deti zaspia.

Šum:
Veľkou pomocou pri utešovaní a uspávaní dieťaťa je aj púšťanie šumu. Môže to ísť o zvuk vody alebo jemného dažďa, ale skvelo zaberajú aj tichučké zvuky podmorského sveta či hlasy delfínov. Deti ľahšie zaspia, keď počujú zvuky, ktoré mali denne v uškách ešte v maminom brušku. Okrem toho nevtieravým šumom zablokujete aj iné zvuky z ostatných miestností. Ak teda chcete sledovať televíziu, potrebujete variť alebo jednoducho ísť do hučiacej sprchy, dieťa by sa pri šumoch nemalo zobudiť.

Šatkovanie:
Šatkovanie sa dnes teší veľkej obľube. Mnohí tvrdia, že práve toto je spôsob, ako deti pokojne zaspia a neprebudia sa najmenej niekoľko hodín. Úspech tejto metódy vidia rodičia práve v kontakte telo na telo, ktorý dieťatko upokojí a privodí želaný spánok. Problémom však je, že nie každá šatka je pre deti vhodná. Rozlišovať treba aj vek dieťaťa. Ročné deti by už rozhodne mali zaspávať samé a nie na maminej hrudi.

Hračka:
Na trhu sa v súčasnosti objavujú bábiky, ktoré sú na baterky a po pustení dieťa počuje zvuky bijúceho srdca a dychu. Nie sú lacné a o ich vhodnosti sa verejnosť stále sporí. Faktom však je, že mnohým rodičom priniesli pokojné a tiché večery, dni a noci.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com