Peter Pellegrini poslal hlavnému hygienikovi Mikasovi drsný odkaz: Odstúp z funkcie!

Expremiér a líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vyzval hlavného hygienika Jána Mikasa na odchod z funkcie. Reagoval tak vo svojom statuse na sociálnej sieti na novú vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktorá umožní prísť na parlamentnú schôdzu aj bezpríznakovým pozitívne testovaným poslancom na COVID-19.

Podľa neho ide o papalášstvo, ktoré umožňuje hlavný hygienik. Dodal, že jeho strana sa na pondelkovom rokovaní nezúčastní a nesúhlasí s predlžovaním núdzového stavu.

„Ján Mikas už svojimi krokmi prekročil čiaru, ktorá delí odborníkov od politikov. A mal by zvážiť svoj odchod z funkcie, ktorá má a musí byť výlučne odborná,“ napísal Pellegrini.

Poslanec parlamentu a člen Hlasu-SD Richard Raši na pondelkovej tlačovej konferencii doplnil, že zvážiť odchod z funkcie by mal aj ten, kto Mikasa k vydaniu danej vyhlášky dotlačil, teda buď minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), alebo priamo predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Zároveň uviedol, že situáciu s obmedzením fungovania parlamentu pre karanténu by sa dalo vyriešiť nákupom „koncových zariadení“, ktoré by poslancom umožňovali zúčastňovať sa na schôdzi a hlasovať elektronicky. „Je to len vec obstarávania a nákupu,“ povedal s tým, že vláda už týmto spôsobom zasadať môže.

JÁN MIKAS BY MAL ZVÁŽIŤ ODCHOD Z FUNKCIE

Vianoce ako sviatky pokoja a lásky nijako nepridali vládnej koalícii čo i len…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Pondelok 28. decembra 2020

 

zdroj: SITA, Peter Pellegrini

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com