Pes cíti, že sa jeho pani začína triasť. Potom urobí niečo, čo všetkých prekvapí!

Už dlho je známe, že psy sú najlepšími priateľmi ľudí. Všetci tiež vieme, že psy sa používajú aj pri rôznych úlohách. Môžu strážiť ovce, hľadať drogy na letisku alebo pomáhať nevidiacim orientovať sa v meste.

Psy však dokážu pomáhať aj nenápadnejším spôsobom, ktorý si väčšina ľudí ani nevšimne. Ide o psy, ktoré pomáhajú ľuďom trpiacim úzkostnými stavmi. Dokážu vycítiť moment, keď ich majiteľ potrebuje ich pomoc. Potom môžu robiť to, čo im ide najlepšie – prejavovať srdečnosť a nehu.
Jedným z takýchto psov je päťročný Oakley, ktorý sprevádza svoju majiteľku Amber Oliverovú. Ako hovorí samotná Amber: „Oakley mi pomáha každý deň. Vždy venuje pozornosť tomu, ako sa cítim a či som v bezpečí.“

Na záberoch vidíme, ako sa u ženy začína záchvat paniky. Z reči jej tela vidíte, že niečo nie je v poriadku. Oakley rýchlo vycíti zmeny nálady svojej dámy. Reaguje okamžite.

Vidíme, ako sa pes zo všetkých síl snaží prekonať záchvat paniky svojej pani. Vidíte, že sa mu to darí. Pes sa naučil, ako utešiť svoju pani, môžete vidieť, ako vrtí chvostom a tlačí svoj ňufák medzi jej rukami.

Vo videu uvidíte, prečo sú psy naozaj najlepšími priateľmi ľudí. Pozrite sa, aký je Oakley inteligentný pes

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com