Pes brutálne dohrýzol staršieho muža. S vážnymi zraneniami ho previezol vrtuľník

Zdieľajte článok na

K brutálnemu útoku psa došlo v záhrade jedného z rodinných domov v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku v susedných Čechách. Zviera vážne pohrýzlo staršieho muža, ktorého s vážnymi poraneniami nohy previezol vrtuľník do nemocnice.

Podľa policajnej hovorkyne Petry Potockej sa napadnutý muž prechádzal po záhrade a náhodne stúpil na labku psa, ktorý na to zaútočil a uhryzol ho do nohy. Rodinný príslušník zavolal na tiesňovú linku 158 a nahlásil incident. “Na miesto činu preto vyrazil lekár, záchranári a záchranársky vrtuľník. Muž utrpel veľmi vážne zranenia oboch končatín. Jeho rýchly prevoz do nemocnice bol preto nevyhnutný,” uviedla reportérka CNN Prima NEWS Kateřina Sejková.

Podľa CNN Prima NEWS malo ísť o psa typu bull. “Na miesto prišiel veterinár, ktorý psa uspal, aby ho odchytová služba mohla bezpečne previezť do útulku,” uviedla Sejková.

Policajti celý prípad zdokumentovali a vypočuli susedov. “Celá tragédia sa odohrala v rodinnom kruhu, a preto je nepravdepodobné, že by išlo o trestný čin. Polícia pravdepodobne celý prípad odloží,” povedala Sejková.

zdroj: CNN Prima NEWS

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na