Pendleri, POZOR! Vyšla nová vyhláška: Postačí, ak sa na hraniciach preukážete antigénovým testom aj zo zahraničia

Zdieľajte článok na

Pendleri sa na hraniciach budú môcť preukazovať aj výsledkami antigénových testov zo zahraničia, ktoré však nesmú byť staršie ako 14 dní.

V tlačovej správe o tom informovala Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR s tým, že úrad vydal novú vyhlášku, ktorá vstúpi do platnosti 8. decembra.

Hranice budú môcť prekročiť ľudia, ktorí majú certifikát vydaný Ministerstvom zdravotníctva SR o negatívnom výsledku antigénového testu či osoby s potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu z mobilného odberového miesta alebo zariadenia sociálnych služieb na Slovensku.

Hranice budú môcť prekročiť aj osoby s potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu alebo negatívnym výsledkom PCR testu. Ani v jednom prípade nesmie byť test starší ako 14 dní.

Pre zhrnutie:

Osoby, ktoré pravidelne prekračujú hranicu a vzťahuje sa na ne výnimka z domácej izolácie, budú musieť byť schopné sa po príchode na Slovensko preukázať:

a) certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19, nie starším ako 14 dní, alebo

b) potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 vydaného mobilným odberovým miestom alebo odberným miestom v zariadení sociálnych služieb, na území Slovenskej republiky podľa prílohy č. 4 vo vyhláške, nie starším ako 14 dní, alebo

c) potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 14 dní alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 14 dní.

Kompletné znenie vyhlášky nájdete tu: https://www.minv.sk/…/vestnik_vlady_sr_…/ciastka_21_2020.pdf

 

 

zdroj: webnoviny.skÚrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like