Pendleri, POZOR! Vyšla nová vyhláška: Postačí, ak sa na hraniciach preukážete antigénovým testom aj zo zahraničia

Pendleri sa na hraniciach budú môcť preukazovať aj výsledkami antigénových testov zo zahraničia, ktoré však nesmú byť staršie ako 14 dní.

V tlačovej správe o tom informovala Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR s tým, že úrad vydal novú vyhlášku, ktorá vstúpi do platnosti 8. decembra.

Hranice budú môcť prekročiť ľudia, ktorí majú certifikát vydaný Ministerstvom zdravotníctva SR o negatívnom výsledku antigénového testu či osoby s potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu z mobilného odberového miesta alebo zariadenia sociálnych služieb na Slovensku.

Hranice budú môcť prekročiť aj osoby s potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu alebo negatívnym výsledkom PCR testu. Ani v jednom prípade nesmie byť test starší ako 14 dní.

Pre zhrnutie:

Osoby, ktoré pravidelne prekračujú hranicu a vzťahuje sa na ne výnimka z domácej izolácie, budú musieť byť schopné sa po príchode na Slovensko preukázať:

a) certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19, nie starším ako 14 dní, alebo

b) potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 vydaného mobilným odberovým miestom alebo odberným miestom v zariadení sociálnych služieb, na území Slovenskej republiky podľa prílohy č. 4 vo vyhláške, nie starším ako 14 dní, alebo

c) potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 14 dní alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 14 dní.

Kompletné znenie vyhlášky nájdete tu: https://www.minv.sk/…/vestnik_vlady_sr_…/ciastka_21_2020.pdf

 

 

zdroj: webnoviny.skÚrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com