Pellegrini podáva trestné oznámenie na Matoviča: Je niekde zalezený a všetko chce zvaliť na Sulíka!

Dôvodom trestného oznámenia je napríklad podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa či šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podá trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a členov vlády. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôvodom je napríklad podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa či šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Šírenia choroby sa mal podľa neho dopustiť vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina), ktorý „možno nakazil polovicu vlády”.

Tento človek sabotuje všetko, čo sa na Slovensku robiť má, je niekde zalezený a všetko chce zvaliť na Sulíka a pripisuje mu tisíce obetí, ktoré na Slovensku ešte len budú, je to niečo nehorázne,“ povedal Pellegrini.

„Vláda od testovania neurobila absolútne nič, predseda vlády sa snaží hodiť zodpovednosť na Sulíka s domnením, že mu to prejde. Dopadlo to tak, že vicepremiér to nakupuje od tej istej firmy, ako aj predtým,“ povedal.

Podľa Pellegriniho je Matovič priamo zodpovedný za súčasnú krízu. Tvrdí o ňom, že je sabotér a pýta sa kde je. V súčasnej situácii by mal totiž podľa neho každý deň byť prítomný na úrade vlády. Pellegrini očakáva, že niekedy po tlačovej konferencii napíše Matovič „trápny status”.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com