Päťročné dievčatko nakreslilo hrozivú kresbu, keď sa jej matka na ňu pozrela pozornejšie, zistila strašnú pravdu a zavolala políciu!

Deti radi kreslia, to vie každý rodič. Je to nielen skvelá zábava, ale aj veľmi dobré cvičenie, vďaka ktorému sa dieťa naučí koordináciu potrebnú na neskoršie učenie sa písať.

Rodičia zvyčajne vidia v kresbách nevinné scény zo života svojich detí. Batoľatá najčastejšie kreslia svoje okolie: rodinu, zvieratá alebo ovocie, ktoré sú im známe.

Pre päťročné dievčatko z Brazílie však boli kresby odrazom traumatických zážitkov, ktoré zažilo. Ako informoval denník Correio24horas, matka dievčaťa žijúceho v dedine Montes Claros v brazílskom štáte Minas Gerais videla kresby svojej dcéry, ktoré zobrazovali scénu sexuálneho zneužívania.

Keď sa dievčatko začalo správať zvláštne, rodičia ho vzali k detskému psychológovi. Psychológ im odporučil, aby dievčatko pozorovali a hľadali stopy, ktoré by naznačovali, čo sa s dieťaťom deje. Dievča vždy veľmi rado kreslilo a práve jej kresby boli kľúčom k vyriešeniu záhady zvláštneho správania dieťaťa. Zobrazovali scénu sexuálneho zneužívania.

Žena informovala políciu. Ukázalo sa, že podozrivým je 54-ročný pastor Joao de Silva, ktorý dievča učil angličtinu. Polícia muža zatkla. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie.

Každý rodič by mal vždy venovať pozornosť správaniu svojho dieťaťa. To, ako sa správajú alebo čo kreslia, nám niekedy môže veľa prezradiť. Sprístupnite ju všetkým rodičom.

Ak sa vám tento článok páčil , zdieľajte ho!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com