Paličku vám už do nosohltanu nestrčia, na trhu sú nové antigénové testy

Na trhu sú už dostupné antigénové testy so 100 % špecificitou. Nový test tiež dosahuje senzitivitu 97,25 %. Pre vykonanie testu postačuje len ster z prednej časti nosa, nie z nosohltanu, ako pri ostatných antigénových testoch.

Neovplyvnia ho iné mutácie koronavírusu

Analýzy tiež potvrdili, že výkonnosť testu nie je ovplyvnená britským ani juhoafrickým variantom vírusu. Počas dvoch kôl celoplošného skríningu mala postačovať špecificita antigénových testov vyššia ako 99 % a senzitivita viac ako 97 % v porovnaní s PCR testami.

Antigénové testy Clinitest Rapid COVID-19 Antigen Test od spoločnosti Siemens Healthineers by mali vďaka 100 % špecificite zabezpečiť, že nikto nebude mylne označený ako pozitívny.

Znížia počet falošne negatívnych ľudí

„Vďaka vyššej senzitivite testov tiež eliminujeme počet tých, ktorí sú falošne negatívni a môžu tak ďalej šíriť chorobu,“ priblížil výkonný riaditeľ Siemens Healthineers na Slovensku Vladimír Šolík.

Spoločnosť Siemens Healthineers AG pôsobí v oblasti medicínskych technológií. Sídli v Erlangene v Nemecku. Vo fiškálnom roku 2020, ktorý skončil 30. septembra 2020, spoločnosť Siemens Healthineers dosiahla tržby vo výške 14,5 miliardy eur a prepočítaný zisk vo výške 2,2 miliardy eur. Celosvetovo má približne 54-tisíc zamestnancov.

 

zdroj: SITA, Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com