Ožratý ako doga! 37-ročný Ukrajinec v Bratislave nafúkal viac ako dve promile!

Včera (08.05.2022) krátko po polnoci na ulici Svornosti spozorovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky vozidlo zn. Škoda Octavia, ktoré náhle zmenilo smer jazdy, otočilo sa na ceste – na mieste kde je to zakázané do protismeru a smerovalo do obce Rovinka.

Policajná hliadka ihneď uvedené vozidlo zastavila a 37-ročného vodiča podrobila kontrole, pri ktorej vodič javil známky požitia alkoholu. 37-ročný Artem z Ukrajiny bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške. Tá skončila s pozitívnym výsledkom 1.02 mg/l, čo predstavuje 2.13 promile.

Následne bol vodič obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov mu bolo vznesené obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Rozhodnutie si vypočuje čoskoro, nakoľko vec je realizovaná v tzv. ,,superrýchlom“ konaní.

Polícia upozorňuje vodičov, aby v žiadnom prípade počas vedenia vozidla nepožívali alkohol a ani neviedli vozidlo v takom čase po požití alkoholu, keď sa ešte alkohol nachádza v ich organizme. Pripomínajú, že jazdou pod vplyvom alkoholu vodiči ohrozujú svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com