OTRASNÝ PRÍPAD: Kňaz zaútočil žieravinou na siedmich biskupov!

Sedem vysokopostavených členov gréckej pravoslávnej cirkvi, jeden policajt a dvaja právnici boli v stredu večer hospitalizovaní s popáleninami po útoku žieravinami. K útoku došlo bezprostredne po disciplinárnom pojednávaní s kňazom, ktorý je tiež možným útočníkom.

Vo štvrtok večer zostali v starostlivosti lekárov traja členovia cirkvi a jeden policajt. O útoku informovali agentúry AFP a AP s odvolaním sa na miestnu políciu. Údajným páchateľom je 37-ročný kňaz.

Hrozilo mu vylúčenie z cirkvi za údajnú drogovú trestnú činnosť. Polícia ho zatkla na mieste činu a bude ho vypočúvať. Motív útoku zatiaľ nie je jasný. Grécka prezidentka Katerina Sakellaropoulosová útok odsúdila.

Aténsku nemocnicu, kde boli biskupi pôvodne ošetrovaní, navštívili aj minister zdravotníctva Vasilis Kikilias a najvyšší predstaviteľ gréckej cirkvi, aténsky arcibiskup Ieronymos. Ieronymos novinárom povedal, že ho útok „hlboko zarmútil“, ale že sa mu uľavilo, keďže lekári žiadne zo zranení nepovažovali za život ohrozujúce.

Minister zdravotníctva Kikilias uviedol, že štyria z biskupov boli ľahko zranení, pričom jeden bol prevezený na oddelenie plastickej chirurgie inej nemocnice a ďalší dvaja zranení budú pravdepodobne tiež prevezení na špecializované oddelenia. Jeden z nich čaká na operáciu na očnej klinike, informovala agentúra AP.

 

zdroj: AFP

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com