Otec, ktorý zabil násilníka svojej dcéry, si vypočul rozsudok. Čakali ste takýto rozsudok?

Nikto so zdravým rozumom si nedokáže predstaviť, čo by mohlo viesť ľudí k zneužívaniu a ubližovaniu bezbranným deťom. Každý rodič urobí čokoľvek, aby ochránil svoje dieťa, najmä pred úchylmi akéhokoľvek druhu. V roku 2012 sa v Texase (USA) odohral prípad otca, ktorý zabil násilníka na obranu svojej dcéry. Prípad je zaujímavý tým, že rozsudok súdu je … nezvyčajné.

Podľa denníka The New York Times k incidentu došlo v okrese Lavaca v Texase. 47-ročný Jesus Mora Flores pracoval na farme ako pomocník. Jedného dňa chytil štvorročné dievčatko a odvliekol ho do kôlne. Našťastie, dievčatkin brat všetko videl a informoval otca. Otec, ktorého totožnosť nebola odhalená, okamžite utekal do kôlne. Už z diaľky počul výkriky svojho dievčatka.

Keď vbehol dnu, uvidel tam Floresa bez nohavíc a spodkov a jeho dcéru. Otec dievčatka okamžite odtiahol Floresa od dieťaťa a zasadil mu niekoľko úderov do hlavy a krku. Keď muž spadol na zem a prestal javiť známky života, bola privolaná sanitka. Keď na miesto dorazili záchranári, vyhlásili násilníka za mŕtveho.

Šerif Micah Harmon povedal, že otec ľutuje, čo urobil, a tvrdí, že chcel len ochrániť dieťa. Šerif dodal: „Každý má právo chrániť svoju dcéru. Otec dievčaťa konal v obrane inej osoby.“

Súd v okrese Lavaca súhlasil so šerifom a rozhodol, že Floresova smrť bola spôsobená sebaobranou. Štátna zástupkyňa Heather McMinnová vysvetlila: „Podľa zákonov štátu Texas je násilie povolené na potlačenie sexuálneho útoku.“ Otec nebol obvinený.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com