Osvedčené tipy ako si doma vyčistiť upchaté odtoky. Už viac drahé a neučinné prípravky kupovať nemusíte!

Zanesenie ba dokonca upchatie odtoku je veľmi nepríjemná, no nie zriedkavá záležitosť v domácnostiach. Vari neexistuje obydlie, kde by nikdy nemali problém so špinou, ktorá odmietla jednoducho prejsť cez vaše potrubie a dostať sa do kanalizácie.

Preto vám dnes prinášame top 5 jednoduchých, rýchlych a predovšetkým efektívnych rád, ako opäť dať váš odtok do práce. Či sa jedná o drez v kuchyni alebo umývadlo či vaňa v kúpeľni so všetkým vás naučíme hravo si poradiť!

V prípade, že nedávate prednosť chemickým prostriedkom, prinášame vám prírodné spôsoby, ktoré aplikovali možno už vaši prarodičia!

Kuchynský drez:
Stačí zmiešať pol šálky octu spolu s polovicou šálky sódy bikarbóny. Celú zmes nalejeme do drezu a zalejeme vriacou vodou.

Vaňa:
Nasypete do vaňového odtoku 3 kopcovité, polievkové lyžice soli a ako v predošlom prípade to celé zalejete vriacou vodou.

Upchaté potrubie
Nalejte pol šálky tekutého prostriedku na riad a nechajte 10 minút pôsobiť. Následne tam nalejte vriacu vodu.

Univerzálne prostriedky:
Môžeme ich nájsť aj v obchode. Stačí sa spýtať na čističe bez chemikálií. Skutočne sa môžete spoľahnúť, že sú účinné a efektívne. Váš odtok bude po nich čistý ako nový. Ak vás zaujímajú konkrétne značky, môžete sa obrátiť napríklad na Biokleen alebo Earth Enzymes.

Ak vám náš článok pomohol, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi a známymi.

ZDROJ tiphero.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com