Osvedčené nápady na pestovanie muškátov – kvitnú ako nikdy predtým!

Pelargónie sú vždy krásnym doplnkom každého dvora, záhrady alebo balkóna. Aby však muškáty boli skutočne krásne, zdravé a nekonečne kvitli, musíte sa o ne správne starať. Preto vám dnes prinášame skvelé tipy od skúsených záhradníkov, ako na to.

Výsledky vás príjemne prekvapia. Vďaka týmto dômyselným tipom budú vaše muškáty nádherne kvitnúť až do jesene.

TIPY NA PESTOVANIE MUŠKÁTOV

Výsadba
Ak ste sa práve rozhodli vysadiť muškáty, začnite teraz, ešte nie je neskoro. Pri muškátoch je dôležitejšie správne množstvo svetla a tieňa. Uistite sa, že muškáty sú polovicu dňa v tieni a polovicu dňa na slnku. Podobne napríklad do 100 cm debničky vysádzajte len 3 až 4 rastliny, nikdy ju nepreplňujte. Debna by mala byť na dne perforovaná, aby voda mohla odtekať. Stojaca voda v debne vedie k hnilobe muškátov.

Suché časti
Veľkú pozornosť treba venovať odstráneniu suchých častí a suchých kvetov. Ak to neurobíte, zbytočne pripravíte pelargónie o zdravie, vitalitu a energiu, ktorú by inak využili na ďalšie kvitnutie. Ak vidíte suché žlté listy, odstráňte ich tiež, pretože naznačujú nejaké vnútorné ochorenie.

Zalievanie
V lete, keď sú teploty vysoké, môže byť rastlina príliš horúca, preto by sa nikdy nemala polievať počas dňa. Ideálne je ráno alebo večer, keď muškáty dostatočne vychladnú. V lete zalievajte každý deň, na jeseň len každé 2-3 dni. Dažďová voda je obzvlášť vhodná pre muškáty.

Výživa
Aby muškáty krásne kvitli, musíte im dodávať dostatok živín. Preto v každom obchode hľadajte špeciálne hnojivá, ktoré sú určené špeciálne pre muškáty.

Zima
Koncom jesene sa nemusíte muškátov vzdať, môžete ich nechať prezimovať. Na tento účel vyberte svetlé a chladné miesto, ale chráňte muškáty pred zatienením.

Podeľte sa o tieto skvelé nápady na pestovanie muškátov aj so svojimi priateľmi! Som si istý, že budú užitočné aj pre nich!

zdroj: vychytavkov.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com