Osemročný chlapec mal havarovať na motorke, priletel pre neho vrtuľník!

V pondelok popoludní vyrazili policajti a záchranári do Starej Hasiny v okrese Nymburk v susedných čechách k zranenému osemročnému chlapcovi, ktorý havaroval na terénnom motocykli. Z nehody vyviazol živý a záchranári ho s otrasom mozgu previezli do nemocnice.

Ako informuje portál tn.cz na Nymbursku sa v pondelok popoludní stali v krátkom čase dva incidenty, ku ktorým vyrazili policajti aj záchranári. Jeden z nich sa týkal 11-ročného chlapca, ktorý zmizol pri kúpaní v obci Kostomlátky a existovali obavy, že sa utopí.

Na miesto nehody smeroval aj policajný vrtuľník a záchranná jednotka, ktoré nakoniec našli chlapca živého a zdravého na brehu. Údajne opustil vodu, pretože mu bola zima. „Pátracia akcia bola odvolaná,“ uviedla pre TN.cz policajná hovorkyňa Michaela Richterová.

Krátko na to zasahovali v Starej Hati stredočeskí policajti. „Osemročný chlapec havaroval na nejakom motokrose. Viac informácií zatiaľ nemôžeme poskytnúť, ide o čerstvý incident. Dieťa žije, rozsah zranení zatiaľ nepoznáme,“ informoval Richter po 17. hodine.

Neskôr hovorkyňa stredočeských záchranárov uviedla, že chlapec utrpel otras mozgu. Na miesto nehody priletel vrtuľník a záchranári ho previezli do pražskej Fakultnej nemocnice Motol.

zdroj: tn.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com