Oregano nie je len obyčajné kuchynské korenie, ale zázračná rastlina s mnohými zdravotnými účinkami!

Oregano pochádza zo Stredomoria a rastie aj na našich lúkach. Považuje sa tiež za zázračné liečivé korenie, ktoré dokáže vyriešiť mnohé neduhy. Oregano je typické svojou chuťou a vôňou, takže si ho určite nezmýlite s iným korením.

Výhodou pestovania oregana je, že rastie takmer kdekoľvek, ale uprednostňuje teplé, suché a slnečné počasie. Bežne sa používa na zvýraznenie chuti talianskych jedál, ale vedeli ste, že má aj blahodarné účinky na náš organizmus? Hoci ho často konzumujeme sušené, pravé bohatstvo sa nachádza v čerstvom oreganí.

Zdravotné účinky oregana:

Má protizápalové vlastnosti.
Je bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín.
Obsahuje horčík, vápnik a meď.
Obsahuje tiež vitamíny C, E, B6 a K, ktoré sú nevyhnutné na posilnenie kostí.
Detoxikuje telo, najmä pečeň, a odstraňuje toxíny z pečene.
Oregano prekvapivo obsahuje až dvadsaťkrát viac antioxidantov a živín ako iné bylinky a je porovnateľné s čučoriedkami.
Jeho zložky zabraňujú starnutiu a priaznivo pôsobia na pleť a pokožku.

Ak oregano v jedlách príliš nepoužívate a neviete si predstaviť, ako by ste ho použili čerstvé, vyskúšajte tento liečivý nápoj:

Čo budete potrebovať:

3 čajové lyžičky čerstvého oregana
1 čajová lyžička sušeného oregana
300 ml vody

Postup:

Oregano vložte do šálky a zalejte vriacou vodou.
Čaj z oregana nechajte lúhovať aspoň 10 minút.
Čaj scedíme a sladíme 10 minút.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: jenzeny.cz

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com