Orchidea Vám vďaka týmto trikom a radám rozkvitne ako ešte nikdy predtým! Tu je správny spôsob ako sa o ňu starať!

Zdá sa, že počet fanúšikov a priaznivcov orchideí stále rastie. Orchidejky sú nezameniteľnú okrasou našich bytových parapetov.

Niektorí majú šťastie, takmer sa o rastlinku nestarajú, a napriek tomu im sú odmenou úchvatné kvetmi. Iní z nás sa môžu na hlavu stavať, našľapovať okolo tohto symbolu nežnosti po špičkách, používať živný roztok, skúšať šokovú terapiu, premiestňovať na vhodné miesto a rovnako sa nedarí. Každý teda o orchidea stará iným spôsobom. Dnes si ukážeme niektoré užitočné, ktoré krásnemu rastu orchideí nahrávajú, podporujú ho a rastlinke sú jedine na prospech.

Ako sa starať o orchideu?
1. Správny vek orchidey
To, že si o orchidei myslíte, že je mladá a silná, ešte nie je zárukou úspechu a že taká naozaj je. Aj napriek tomu, že hodnotíme predovšetkým kvety, sú dôležité aj listy. Mali by byť sýto zelené a neporušené. Optimálny počet kvetov, je maximálne 5-8. Tento počet je ukazovateľom vitality.

2. Nemeňte miesto
Orchidea má v obľube teplé a slnečné umiestnenie. Najlepšie je s ňou vôbec nehýbať a nepřemisťovat. Ak aj napriek tomu máte v pláne jej umiestnení zmeniť, dbajte na to, aby jej nové miesto bolo najlepšie opäť pri okne, ktoré je umiestnené na rovnakú stranu, ako predchádzajúci.

3. Priehľadný kvetináč
Orchidea musí byť bezpodmienečne umiestnená v priehľadnom obale. Jej korene by rýchlo v nepriehľadnom kvetináči uhynuli.

4. Najdôležitejšie je slnko
Slnečné lúče priamo ovplyvňujú jej rozkvet. Potrebujú bezpodmienečne 12 hodín denného svetla. Bez slnka sa jej rozhodne dariť nebude. V zimných mesiacoch, kedy nie je toľko svetla, je nutné orchidei dosvěcovat. Najvyššie špeciálny lampou. Ide o biele svetlo. Iné svetlo orchidei iba uškodí a môže poškodiť jej povrchovú štruktúru.

5. Teplotný rozdiel
Mierny rozdiel teplôt napomáha orchideám a ich rastu. Rozdiel denných a nočných teplôt by mal byť 5-6 stupňov. Od konca jari až do začiatku jesene môže byť orchidejka umiestnená pokojne aj vonku. Počas zimy by mala byť umiestnená do miestnosti, ale chladnejšie. Nie vykúrené.

6. Polievanie
Zalievanie orchideí je takmer rituál. Zalievať by sa mala vždy v prípade, že jej pôda už je dôkladne suchá. Pre orchidea je ideálna dažďová voda. Tou však ťažko niekto rastlinu bude zalievať. Vodu, ktorú chystáte orchidea zaliať, najskôr prevarte.

Zdieľajte tieto tipy ako sa starať o Vašej orchidea aj s vašimi priateľmi aj s vašimi priateľmi!

zdroj: ketkes.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com