Opitý vodič si išiel na čerpaciu stanicu po pivo: Havaroval a nafúkal 4 promile!

V sobotu namerali policajti takmer štyri promile alkoholu v krvi vodičovi, ktorý si išiel na žilinskú čerpaciu stanicu kúpiť pivo a po zrážke s iným autom zastavil na čerpacej stanici. Opitý vodič šoféroval bez vodičského preukazu, sedemkrát mu bola zakázaná jazda a nemal platnú technickú kontrolu.

„V sobotu popoludní na čerpacej stanici prekvapilo ostatných vodičov nekoordinovane jazdiace vozidlo Škoda Fabia, ktoré zastavilo až po náraze do vozidla Mitsubishi Outlander stojaceho pri stojane. Vodič vystúpil z Fabie a ledva sa držal na nohách. Muž z Mitsubishi okamžite privolal políciu,“ uviedla v pondelok hovorkyňa žilinskej krajskej polície Monika Kozumplíková.

Dychová skúška ukázala, že 45-ročný vodič Škody Fabia nafúkal takmer štyri promile alkoholu.

„Muž policajtom vysvetlil, že si išiel len kúpiť ďalšie pivo s kamarátom. Policajti zistili, že hoci šoféroval, nebol držiteľom vodičského preukazu. Vozidlo, ktoré viedol, nemalo platnú technickú kontrolu. Škoda na oboch vozidlách predstavuje približne 20 000 korún,“ priznala hovorkyňa.

„Ukázalo sa tiež, že opitý vodič mal v minulosti sedemkrát uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Teraz je podozrivý zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky,“ uviedla Kozumplíková.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com