Opitému 51-ročnému vodičovi pri obci Tuchyňa namerali v dychu hneď ráno až 3,71 promile alkoholu!

Hliadka Obvodného oddelenia PZ Ilava si počas svojej služby v ranných hodinách všimla podozrivý štýl jazdy vodiča Škoda Fabia, ktorý jazdil v smere od obce Tuchyňa zo strany na stranu.

Policajti preto vodiča prepísaným spôsobom zastavili a v zmysle zákona vyzvali na predloženie dokladov potrebných na vedenie a prevádzku motorového vozidla. Taktiež s ním vykonali dychovú skúšku, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom 1,78 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje až 3,71 promile. Táto hodnota z medicínskeho hľadiska predstavuje stav vážnej otravy alkoholom. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu a to 1,68 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 3,50 promile.
Vodičovi bola hliadkou Obvodného oddelenia PZ v Ilave obmedzená osobná sloboda a zadržaný vodičský preukaz. Umiestnený bol do cely policajného zaistenia.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne vzniesol obvinenie 51 ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Zároveň po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov skrátené vyšetrovanie skončil a spisový materiál predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

V prípade dokázania viny hrozí v zmysle zákona za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok.

 

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com