OĽANO: So sklamaním konštatujeme, že Richard Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu vládu

SaS pozastavila svoju účasť v koalícii, kým premiér Igor Matovič, nepodá demisiu.

Hnutie OĽANO so sklamaním konštatuje, že predseda strany SaS Richard Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu demokratickú vládu. Hnutie to uviedlo v stanovisku, ktoré TASR zaslal hovorca Matúš Bystriansky. „Uprednostniť vlastnú ministerskú stoličku pred budúcnosťou krajiny je poľutovaniahodné,“ skonštatovalo OĽANO.

„Teraz je na zodpovednosti nás zostávajúcich koaličných strán, aby sme spoločnými silami snahe rozbiť vládu zabránili, tento útok ustáli, našli dohodu a vyviedli krajinu z politickej krízy,“ doplnil Bystriansky.

Vo štvrtok podali demisiu ministri, ktorých do vlády nominovala SaS – minister školstva Branislav Gröhling a minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Sulík následne oznámil, že SaS pozastavila svoju účasť v koalícii, kým premiér Igor Matovič (OĽANO) nepodá demisiu. SaS chce podľa neho ďalej rokovať o rekonštrukcii vlády na pôdoryse štvorkoalície. Rokovania má podľa strany viesť ten, koho prezidentka poverí zostavovaním novej vlády. Na stanovisko OĽANO reagoval tým, že „žiadna vláda povalená nie je“.

zdroj: TASR, Foto: SITA/Branislav Bibel.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com