Ohavná vražda v Česku: Mladého Slováka († 26) našli pochovaného v sude!

Minulý rok našla polícia v dome v Jindřichohradeckom okrese v susedných čechách zabetónované telo 26-ročného muža.

Po niekoľkých mesiacoch vyšetrovania boli vo štvrtok z jeho vraždy obvinení muž a žena. K zločinu malo dôjsť v roku 2012 a polícia o náleze informovala v piatok.

Kriminalisti sa prípadom začali zaoberať po tom, čo im muž z miestnej drogovej scény oznámil, že v betónovom sude je mŕtvy muž. Policajtom sa muž nezdal dôveryhodný, ale aj tak si informácie overili a v októbri vykonali prehliadku nehnuteľnosti v Jindřichovom Hradci.

„Pod relatívne novou betónovou podlahou pivnice našli modrý plastový sud s telom zabaleným v látke. Ohliadka miesta činu, tela a následná súdna pitva a vyhodnotenie všetkých stôp poskytli detektívom o niečo jasnejší obraz. V sude je muž so smrteľným bodným poranením hrudníka,“ uviedol policajný hovorca Jiří Matzner.

Následne zistili jeho totožnosť. Narodil sa v roku 1986 ako Slovák. Vyšetrovatelia potom zisťovali, s kým bol v kontakte a kto by mohol byť za zločin zodpovedný. Vo štvrtok zatkli muža obvineného z vraždy a 28-ročnú ženu. Ten bol obvinený zo spoluúčasti na vražde.

Výsluchy vniesli do prípadu viac svetla. K zločinu malo dôjsť v auguste 2012, keď žena doma uspala svojho priateľa a potom dala signál svojmu 34-ročnému komplicovi. „Ten vošiel do bytu, postavil sa v obývačke nad svojho spiaceho súpera a nožom ho na mieste usmrtil. V suteréne domu ho potom zakopal do plastového suda jeden meter pod podlahou a zalial betónom,“ uviedol Matzner.

Motív činu polícia nezverejnila, ale zdá sa, že ide o milostný trojuholník. Podľa Práva muž, ktorý mal vraždy spáchať, bol predtým aj ženiným priateľom a spáchaním tohto činu sa zbavil svojho zaťa, s ktorým obvinená žena v tom čase žila. Zrejme sa s ním nedokázala rozísť normálnym spôsobom, a tak sa podľa polície výrazne podieľala na tomto trestnom čine.

Dvojici hrozí až 18 rokov väzenia. Polícia žiada, aby boli vzatí do väzby.

zdroj: novinky.cz, twitter

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com