Odkvitla vaša orchidea? 5 dômyselných trikov, vďaka ktorým opäť rozkvitne – kvitne ako nikdy predtým!

Keď vidíte orchideu v obchode, je krásna, svieža a zdravá. Stačí však pár dní v domácom prostredí a orchidea môže začať vädnúť. Aby sa tak nestalo, dnes vám ukážeme šesť skvelých tipov od úspešných pestovateľov orchideí, ktorí sa môžu pochváliť úžasnými výsledkami.

Vyskúšajte týchto päť skvelých tipov a rád. Zdieľajte ich aj so svojimi priateľmi. Výsledky vás príjemne prekvapia.

TIPY, AKO ROZKVITNÚŤ ORCHIDEU

Už v obchode sa snažte sledovať korene. Ak sú silné a nie sú odumreté, orchidea sa pravdepodobne bude dobre vyvíjať aj u vás doma. Najmä ak orchideu umiestnite do priehľadného kvetináča, aby mali korene dostatok svetla.
Orchidey milujú svetlo, to je pravda. To však neznamená, že miluje aj priame slnečné svetlo. Pri orchideách musíte byť vždy veľmi opatrní, aby ste ich nevystavili priamemu slnečnému žiareniu, pretože by rýchlo spálilo listy. Vo veľmi horúcom počasí zalievajte rastlinu postrekovačom alebo ju osprchujte.
V zime zalievajte orchideu raz za dva týždne, v lete raz za týždeň. Závisí to aj od teploty v miestnosti. Korene vám poskytnú dobrú predstavu. Ak sa zmení na sivozelenú, je čas zaliať.
Pre orchideu je dôležité, aby mala v noci teplotu 15-18 stupňov a cez deň približne 20-25 stupňov.
Ak chcete stimulovať kvitnutie, kúpte si živný roztok pre orchideu, ktorý je určený špeciálne pre tento typ rastliny. Po odkvitnutí odstráňte suché časti rastliny. Týmto spôsobom sa rastline trochu uľaví.

Podeľte sa o tieto skvelé nápady na pestovanie orchideí so svojimi priateľmi! Som si istý, že budú užitočné aj pre nich!

zdroj: vychytavkov.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com