Od 8. februára zostanú v Trnave zatvorené aj škôlky a školské kluby, takisto stredné školy v kraji

Mesto Trnava zatvorí od pondelka 8. februára všetky materské školy a školské kluby detí. Tie mohli byť doteraz otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a rodičov, ktorí nemohli vykonávať prácu z domu. V meste zostanú naďalej zatvorené základné školy, ktoré pokračujú v dištančnom vyučovaní.

Hlohovec je tiež čierny

Informovala o tom hovorkyňa radnice Veronika Majtánová. Trnava je podľa COVID automatu zaradená medzi čierne okresy so IV. stupňom varovania.

Školy musia podľa COVID automatu zostať zatvorené v celom okrese Trnava, ale aj v takisto čiernom susednom okrese Hlohovec.

Najlepšia je Skalica

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič informoval, že z dôvodu zlej epidemickej situácie zostane naďalej zatvorených aj všetkých 50 stredných škôl v kraji.

Z Trnavského samosprávneho kraja sú podľa COVID automatu medzi čierne okresy so IV. stupňom varovania zaradené okresy Trnava a Hlohovec.

Do III. stupňa varovania patria na základe epidemiologickej situácie okresy Dunajská Streda, Galanta, Piešťany a Senica. Najlepšia situácia v kraji je v okrese Skalica, ktorý je v II. stupni varovania.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com