Obyčajný školák, ktorý žil v 30. rokoch minulého storočia sa stal novodobým Nostradamom. Jeho proroctvá sa splnili jeden po druhom.

Nostradamus bol géniom či mesiášom, ktorý takmer neúmyselne predpovedal to, čo sa stane v budúcnosti a zároveň zmenil vtedajší pohľad ľudí na svet. Bol ocenený za svoje diela v oblasti medicíny, alchýmie a astrológie. Ľudia ako on sa rodia veľmi zriedka.

Minulé storočie bolo bohaté na géniov. Veď si len spomeňme na Wolf Messinga, Isaaca Asimova, Arthura Clarka či na mnohých ďalších.  Dnes by sme vám chceli povedať niečo o školákovi z Moskvy, ktorý žil v 30. rokoch minulého storočia, a neskôr ho začali prezývať „Sovietsky Nostradamus“.

Školák sa volal Lev Fedotov a pochádzal z obyčajnej rodiny intelektuálov. Levovi rodičia sa spoznali v USA v komunistickom klube. Matka pracovala ako krajčíka, Otec ako námorník. Zaľúbili sa do seba a rozhodli sa presťahovať do Moskvy, pretože Fedorovi bola ponúknutá zaujímavá práca.

V roku 1933 prišiel Lev o svojho otca. Vyšetrovatelia vyhlásili, že Fedor mal epileptický záchvat, kvôli ktorému spadol do potoka a utopil sa. Rosa však veľmi dobre vedela, že to nie je pravda, ale nemohla s tým nič urobiť. Lev tak žil len so svojou mamou, ale nevzdával sa. Usilovne študoval, a aj jeho súčasníci spomínajú na fenomenálne schopnosti mladého chlapca.

Jeho učiteľ sa vyjadril, že Lev hltal knihu za knihou a zaujímal sa o umenie. Nebol dobrý v matematike, literatúre či dokonca v hudbe. No zato bol vášnivým milovníkom geografie, astronómie či histórie.

Vďaka svojej hlbokej znalosti písal romány. Bol to prirodzený talent, v súťažiach sa umiestňoval na prvých miestach aj napriek tomu, že nikdy neštudoval umeleckú školu. Jeho veľkým snom bolo cestovať po celom svete. Bol však chudobný a krátkozraký.

Po vypuknutí Veľkej Vlasteneckej vojny bol Lev a jeho matka evakuovaný preč z mesta. Chcel ísť na front aj napriek svojej nespôsobilosti.  V roku 1943 bol predvolaný pred súd, ktorý mu prišil istý zločin. 23. júna toho istého roka Lev zahynul na fronte pri obci Ozerskoe v regióne Tula.

Ak si myslíte, že toto je koniec príbehu, mýlite sa. Jeho učiteľ v roku 1980 navštívil Leovu matku a požiadal ju, aby mu našla denníky, ktoré si Lev písal počas jeho školských rokov.

Ukázalo sa, že Lev neúmyselne dokázal predpovedať blízku budúcnosť. Celkovo zapísal 15 denníkov, z ktorých sa zachovali iba 4. Lev napríklad predpovedal, že v roku 1969 Američania pristanú na Mesiaci6 mesiacov pred vypuknutím Veľkej Vlasteneckej vojny predpovedal nemecký útok na Sovietsky zväz: „Hoci sa Nemecko s Ruskom priatelí, viem, že je to len dočasné. Myslia si, že nás oblafnú, a v správnu chvíľu nás napadnú.“

V júli 1941 si zapísal, že Tretia ríša čoskoro padne„Nemecko bude o tejto vojne hovoriť, ako o fatálnej chybe, ktorú urobili.“ Bohvie čo všetko by Lev predpovedal, kebyže tak predčasne nezomrel vo vojne. Bohužiaľ, to sa už nedozvieme.

Lev túžil chrániť svoju krajinu aj inak, než slovami, a to sa mu vyplatilo. Možno by bol oveľa užitočnejší, keby prežil a pokračoval v tom čo mu ide, čiže písanie románov a veda.

ZDROJvideoboom.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com