OBROVSKÝ ŠKANDÁL! Tisícky ľudí dostali namiesto vakcíny solný roztok!

Očkovacie centrum v nemeckom Dolnom Sasku čelí obrovskému škandálu. Viac ako 8 500 ľudí dostalo namiesto vakcíny covid-19 solný roztok. Všetko nasvedčuje tomu, že sestra urobila chybu úmyselne. Na sociálnych sieťach otvorene kritizovala očkovanie.

Tisíce ľudí v okrese Friesland v Dolnom Sasku, ktorí si mysleli, že sú zaočkovaní, budú musieť dostať novú vakcínu. Namiesto vakcíny od spoločností Pfizer a BioNTech im bol podaný len solný roztok, ktorý sa podáva pri dehydratácii organizmu.

Škandál vyšiel najavo na jar, ale vtedy ešte nebolo známe, aký veľký je. Vyšlo najavo, že bývalý zamestnanec očkovacieho centra Schortens-Roffhausen podal šiestim ľuďom namiesto vakcíny roztok. Odôvodnila to tým, že jej vypadli fľaštičky s vakcínou a ona to chcela zakryť.

Po tom, čo táto skutočnosť vyšla najavo, bola zdravotná sestra prepustená. Počet ľudí, ktorí namiesto vakcíny dostali solný roztok, sa však zvýšil, čo vyvoláva pochybnosti o pravdivosti tvrdení bývalého zamestnanca. Tento týždeň úrady zverejnili informáciu, že celkový počet zapojených osôb bol 8 557. To však nemusí byť konečné číslo.

„Títo ľudia nemajú žiadnu alebo len čiastočnú ochranu pred chorobou, aj keď si myslia, že sú chránení,“ povedal v utorok guvernér okresu Frízsko Sven Ambrosy. Úrady odporúčajú postihnutým ľuďom, aby sa dali znovu zaočkovať.

„Keďže však nevieme, koho konkrétne sa to týka, ponúkli sme každému, kto bol očkovaný v priebehu siedmich týždňov, aby sa dal znova zaočkovať,“ povedala Claudia Schröderová, členka krízového tímu Dolného Saska.

Išlo o ľudí, ktorí navštívili očkovacie centrum v období od 5. marca do 20. apríla, najmä seniorov nad 70 rokov, ale aj učiteľov, sociálnych pracovníkov v opatrovateľských službách, lekárov a nemocničný personál.

„Faktom je, že nevieme, koľko z týchto ľudí nie je zaočkovaných alebo je zaočkovaných len čiastočne. Je možné, že len každá tretia vakcína bola zmanipulovaná, takže možno už nebudú žiadne ďalšie prípady. Žiaľ, žena s políciou nespolupracuje, mlčí,“ povedal Heiger Scholz, vedúci krízového tímu.

Kriminalisti prípad vyšetrujú ako politicky motivovaný čin. Zistili, že zdravotná sestra zdieľala na sociálnych sieťach príspevky kritizujúce očkovanie. Jej právnik však popiera politický motív, ako aj rozsah jej činu. Tvrdí, že išlo o ojedinelý incident.

 

zdroj: ndr.de, dailymail.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com