OBROVSKÝ ŠKANDÁL: Nemocnica uviedla, že babička zomrela. Rodina ju našla živú v čakárni!

Chorvátskym mestom Zabok otriasol škandál po tom, ako miestna nemocnica oznámila rodine, že ich stará mama zomrela. Keď si však jej vnučka prišla vyzdvihnúť telo, našla svoju starú mamu sedieť v čakárni.

„V nedeľu sme si prišli do nemocnice po telo mojej starej mamy. Pohreb bol naplánovaný na popoludnie. Nakoniec sme museli v nemocnici čakať 45 minút. Stále sme počuli, ako sestrička s niekým telefonuje. Potom nás personál pozval na oddelenie,“ povedala pre Dnevnik šokovaná Martina Grabušičová.

Jej stará mama skončila v nemocnici Zabok pred dvoma týždňami kvôli problémom so slinivkou. „Kvôli koronavírusu sme nemohli babičku navštíviť, takže sme boli o jej zdravotnom stave informovaní len telefonicky. Neskôr nám povedali, že zomrela,“ povedala Martina.

Rodina preto v nasledujúcich dňoch pripravila všetky potrebné veci na pohreb. Po celom meste dokonca rozvešali oznámenia. Keď však vnučka prišla do nemocnice, nestačila sa čudovať. V čakárni našla svoju babičku živú a zdravú.

„Prijal nás lekár a povedal, že mu je to veľmi ľúto, ale že naša babička žije. Moja mama sa hneď rozplakala a kričala, že ich bude žalovať,“ podelila sa Martina so svojou nepríjemnou skúsenosťou.

Nemocnica chybu priznala a vydala ospravedlňujúce vyhlásenie. „Nepopierame, že v prípade jedného pacienta boli rodine, žiaľ, poskytnuté nesprávne informácie. Okamžite po zistení incidentu sme prijali príslušné opatrenia,“ uviedla nemocnica.

zdroj: dnevnik.hr

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com