OBROVSKÉ nešťastie: Zrútil sa výťah z 15. poschodia aj s dvoma pracovníkmi údržby!

V Lodži v strednom Poľsku sa v piatok napoludnie zrútil výťah s dvoma pracovníkmi údržby z 15. poschodia.

„Záchranári hovoria o zázraku, pretože obaja muži prežili a boli pri vedomí,“ napísal denník Gazeta Wyborcza na svojej webovej stránke. Dvojicu Ukrajincov vo veku 41 a 42 rokov však museli hospitalizovať a mladší z nich je podľa lekárov v kritickom stave.

„Pracovali na streche výťahu a natierali výťahovú šachtu. V určitom okamihu sa výťah odtrhol a spadol z výšky 15. poschodia z dôvodov, ktoré zatiaľ nie sú jasné,“ povedal pre televíziu TVN 24 kapitán hasičov Piotr Wysocki. Záchranári potom vyslobodili zranených z trosiek výťahu na prvom podzemnom podlaží.

Nehoda sa stala v lodžskej štvrti Manhattan, ktorá sa kvôli výškovým budovám nazýva Manhattan. Výťah, ktorý sa zrútil, bol takmer rovnako starý ako ukrajinskí údržbári; fungoval 40 rokov, uviedla Gazeta Wyborcza. Dodala, že starší zo zranených utrpel ľahké zranenia, pravdepodobne preto, že náraz stlmil mladší kolega.

Miesto činu vyšetrujú kriminalisti a inšpektori štátneho inšpektorátu práce. „Vyšetrujeme okolnosti nehody a preverujeme, či mali pracovníci zabezpečené podmienky na bezpečný výkon pridelenej práce,“ povedal pre TVN 24 Waldemar Klucha zo štátnej inšpekcie.

„Nevieme, či obete prispeli k nehode, ani či sa zamestnávateľ postaral o riadne zabezpečenie. Máme ešte veľa otázok, na ktoré musíme nájsť odpovede,“ zdôraznil Klucha.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com