OBROVSKÉ nešťastie: Zrútil sa teplovzdušný balón: Zranilo sa päť ľudí, ženu vliekol niekoľko metrov po zemi!

Pri núdzovom pristátí teplovzdušného balóna v meste Schlitz vo východnom Hesensku sa zranilo päť ľudí, z toho dvaja vážne. Jednu ženu spadnutý balón vliekol niekoľko metrov po zemi.

Pri núdzovom pristátí teplovzdušného balóna pri obci Schlitz (Vogelsberg) sa v piatok večer zranilo päť ľudí. Podľa prvých zistení sa nehoda stala krátko po štarte balóna z Niederaula (Hersfeld-Rotenburg), informovala v sobotu polícia.

Podľa správy balón zachytil poryv vetra približne o 20.15 hod. Balón sa zrútil vo výške približne 400 metrov a havaroval v okrese Unter-Wegfurth v obci Schlitz.

43-ročná žena a jej 44-ročný manžel z okolia Bad Hersfeldu boli pri páde vymrštení z koša a vážne sa zranili. Podľa polície bola žena vlečená niekoľko metrov po zemi mimo koša.

Ďalší pár bol ľahko zranený. Štyroch cestujúcich previezli do nemocníc a nasadený bol aj záchranársky vrtuľník. 65-ročný pilot z Fuldy bol ľahko zranený a ošetrený ambulantne.

Podľa polície sa dva páry z oblasti Bad Hersfeld chceli s balónom preletieť údolím Schlitz. Presnú príčinu nehody teraz objasnia odborníci z Federálneho úradu pre vyšetrovanie leteckých nehôd.

zdroj: hessenschau.de

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com