OBROVSKÉ nešťastie: Výbuch v rafinérii si vyžiadal jednu obeť a päť zranených!

Pri piatkovom výbuchu v najväčšej rumunskej rafinérii ropy zahynul jeden človek a päť ďalších utrpelo zranenia, informovali úrady a spoločnosť Petromidia, ktorá prevádzkuje závod na pobreží Čierneho mora.

Videozáznam z neďalekej pláže v pobrežnom letovisku Mamaia ukázal čierny dym stúpajúci z oblasti vedľa rafinérie a niektorí turisti hlásili, že počuli hlasný výbuch.

Spoločnosť Rompetrol Rafinare (RORRC.BX), ktorá je súčasťou medzinárodnej skupiny KMG, uviedla, že výbuch nastal vo vnútri zariadenia na rafináciu nafty a že procesy boli bezpečne zastavené.

„Päť našich kolegov je v lekárskej starostlivosti v okresnej nemocnici v Konstanci a s poľutovaním vám oznamujeme, že bola identifikovaná jedna mŕtva osoba,“ dodala vo vyhlásení.

Spoločnosť Rompetrol sa odmietla vyjadriť k pravdepodobným finančným škodám, ale uviedla, že požiar bol „izolovaný a stabilizovaný“.

Raed Arafat, vedúci oddelenia pre mimoriadne situácie, uviedol, že nebezpečenstvo ďalších výbuchov sa výrazne znížilo, keďže hasiči požiar uhasili.

Spoločnosť Petromidia sídli na pobreží Čierneho mora v meste Navodari, 20 km severne od najväčšieho prístavu v krajine, Konstance.

zdroj: Reuters

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com